چهل و نهمین جشنواره فیلم لندن

جشنواره بین المللی فیلم لندن امسال با نمایش بیش از 180 فیلم بلند، کوتاه، مستند، انیمیشن و کلاسیک های بازیابی شده چهل و نهمین دوره خود را جشن می گیرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این رویداد روز 19 اکتبر با نمایش باغبان وفادار (فرناندو میرلس) افتتاح می شود و سوم نوامبر با نمایش شب بخیر و موفق باشی (جرج کلونی) به پایان می رسد. (ادامه...)
نام تعدادی از مطرح ترین و موفق فیلم های سال در برنامه نمایش این دوره جشنواره لندن به چشم می خورد؛ بچه (برادران داردن)، ماندرلی (لارس فون تریه)، مخفی (مایکل هانکه)، خانواده تاکشی(تاکشی کیتانو)، جایی که حقیقت نهفته است (اتوم اگویان)، جهنم (دنیس تانوویچ)، عشاق معمولی (فیلیپ گارل)، حباب (استیون سودربرگ)، مرگ آقای لازارسکو (کریستی پویو) و...
این جشنواره در مجموع نخستین نمایش اروپایی 33 فیلم و نخستین نمایش در انگلستان 120 فیلم را رقم می زند.
امسال سهم سینمای ایران از جشنواره لندن یک فیلم کوتاه و سه فیلم بلند است؛ صفر درجه (امید خوش نظر) در بخش انیمیشن های بین المللی، جنسیت و فلسفه (محسن مخملباف) در بخش فیلم های در میدان، بیدار شو آرزو (کیانوش عیاری) و سیمای زنی در دوردست (علی مصفا) در بخش سینمای جهان.
جشنواره فیلم لندن یک رویداد غیر رقابتی است که به منزله مهم ترین گردهمایی سینمایی سالانه در بریتانیا اهمیت و اعتبار فراوان دارد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.