سهم ایران از جشنواره مستند لوساس 25 فیلم است

24 فیلم مستند و یک فیلم سینمایی از ایران در هفدهمین جشنواره فیلم های مستند لوساس در فرانسه به نمایش درمی آیند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که از 14 آگوست آغاز شده و فردا به پایان می رسد، امسال بخش ویژه ای را با عنوان «بزرگراه مستند:ایران» به نمایش آثار چند نسل از مستندسازان کشورمان اختصاص داده است. (ادامه...)
این در حالی است که انجمن سینمای جوانان ایران پیش از این تنها از نمایش نُه فیلم از تولیدات خود و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در این رویداد خبر داده بود.
به جز بیوه مرد(مهرداد اسکویی)، کاندیدا(محمد شیروانی)، موج بر ساحل(علی محمد قاسمی)، میلکان(مینو کیانی)، یموت،یک خانه یک ایل(فرشاد فدائیان)، روز،نامه(محمد علی صفورا)، یک گزارش کوتاه(مسعود بخشی) طرح،رنگ،نقطه(ابوالفضل کریمی اصل) و او چه می‌بیند(فیما امامی) که قبلا خبر نمایش شان در جشنواره لوساس منتشر شده بود، شانزده فیلم دیگر هم در این جشنواره حضور دارند.
این فیلم ها عبارت اند از: اون شب که بارون اومد(کامران شیردل)، روزگار ما(رخشان بنی اعتماد)، تنها در تهران(پیروز کلانتری)، نقاشی کن(مازیار بهاری)، چیزی شبیه من(مونا زاهد)، پنجره های اطراف ما(محمدعلی صفورا)، این یک سونی است(سامان سالور)، حرف هایت را پنهان کن(بهنام بهزادی)، خواب ابریشم(ناهید رضایی)، بهشت زهرا(مهران تمدن) و شش فیلم ابراهیم مختاری شامل زینت یک روز بخصوص، ملا خدیجه و بچه هایش، مکرمه خاطرات و رویاها، اجاره نشینی، زعفران و زینت.
از دیگر بخش های جشنواره لوساس می توان به مرور آثار ویتوریو دسه تا، جیان ویتوریو بالدی و گای گیلس، نمایش های ویژه، نمایش های فضای باز، نمایش آثاری از آفریقا و فیلم های بزرگان اشاره کرد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها