انیمیشن های زرین کلک در دوبی به نمایش درمی آیند

راهی به همسایه9 انیمیشن کوتاه و 2 انیمیشن بلند ایرانی در نخستین جشنواره انیمیشن دوبی به نمایش درمی آیند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره را نورالدین زرین کلک، انیماتور مشهور و با سابقه ایرانی و رئیس آسیفا(انجمن بین المللی فیلمسازان انیمیشن) افتتاح می کند و به علاوه 9 فیلم او شامل ابرقدرت ها، دنیای دیوانه دیوانه، زمین بازی بابوش، تداعی، اتل متل، چشم تنگ دنیادار، امیرحمزه دلدار، راهی به همسایه و اول،وظیفه به نمایش درمی آید. (ادامه...) 
بر اساس این گزارش، دو فیلم ایرانی دیگر که در جشنواره انیمیشن دوبی شرکت می کنند، انگشتر سحرآمیز(رویا خاشع) از تولیدات موسسه فرهنگی-هنری صبا و کار و اندیشه(ابوالفضل رازانی) محصول گروه کودک شبکه اول سیما هستند.
جشنواره انیمیشن دوبی علاوه بر بخش انیمیشن های جهان در بخش های جداگانه ای انیمیشن های استودیوهای دیزنی، موسسه السحر، زاگرب فیلم، استودیوهای «اربیک انیمیشن» و دانشکده «لاس ایسلاس باله آرس» اسپانیا را مرور می کند.
همزمان با افتتاح این جشنواره شعبه آسیفا در خاورمیانه توسط زرین کلک افتتاح می شود. پیش از این اعلام شده بود که دبیر افتخاری این جشنواره بری پاروس(انیماتور انگلیسی) است، ولی اکنون سایت اینترنتی این جشنواره از هارولد موس به عنوان دبیر جشنواره نام برده است. او موسس و مدیر هنری موسسه «فلیکر لب» در نیویورک است که طراحی گرافیک و افکت های فارنهایت 9/11 مستند جنجالی مایکل مور را بر عهده داشته است. موس همچنین کارگردان انیمیشن سکانس 3 دقیقه ای «تاریخ مختصری از آمریکا» در مستند قبلی مور، بولینگ برای کلمباین بوده است.
نخستین جشنواره انیمیشن دوبی از 9 تا 14 بهمن(28 ژانویه تا 2 فوریه) برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها