اولین نمایش مستندهای موفق سال در آمریکا

موسسه «فیلم فروم» نیویورک فهرست فیلم هایی را که در پاییز و زمستان سال جاری میلادی برای اولین بار به نمایش می گذارد، منتشر کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این فهرست طیف متنوعی از فیلم های آمریکایی و غیرآمریکایی را دربر می گیرد و تمرکز فراوانی بر سینمای مستند دارد و به گفته دبیر این تشکیلات فیلم های مستند همواره یکی از تکیه گاه های فیلم فروم بوده است. (ادامه...)
کارن کوپر به نشریه اینترنتی ایندی وایر گفت: خشنودم که عموم مردم بیش از  سال های گذشته به این فیلم ها توجه می کنند و به دیدن آنها می آیند.
از شاخص ترین مستندهایی که این موسسه در برنامه آتی خود به نمایش می گذارد، می توان به هانری لانگلوا:شبح سینماتک(ژاک ریچارد)، آینده غذا(دبورا کونس گارسیا) و سونکاها(جپ روند) اشاره کرد.
معمولا اولین نمایش در برنامه های فصلی فیلم فروم به نمایش عمومی در سینماهای آمریکا می انجامد.
این موسسه در سال 1970 تاسیس شد و اکنون یک مجموعه سه سالنه دارد که در طول سال به نمایش فیلم های مستقل اختصاص دارد.
امسال هم مانند همیشه کوپر و همکارش مایک ماگیوره با شعار «طراحی یک شبکه فراگیر» دست به انتخاب بهترین فیلم هایی زده اند که در جست و جوهای شان یافته اند.
آینده غذا و فیلم Forty Shades of Blue(ایرا ساچس) که جایزه بزرگ جشنواره ساندنس 2005 را به دست آورد، هریک به مدت دو هفته در ماه سپتامبر به نمایش درمی آیند.
در اکتبر هانری لانگلوا:شبح سینماتک و مستند باله روسی(دان گلر و داینا گلدفاین) روی پرده می روند.
برنامه نوامبر شامل نمایش سونکاها و درام خاورمیانه ای عروس سوری(اران ریکلیس) و مستند پسرهای باراکا(ریچل گریدی) است.
در دسامبر هم مستند پروژه گریس لی(گریس لی)، فیلم کوتاه Max by Chance(مکس کستنر) و نام من سابینا اسپیلرین بود(الیزلبت مارتون) مستندی درباره یکی از نخستین روانکاوان زن دنیا به نمایش درمی آیند.
از میان این فیلم ها به جز دو فیلم که توسط سازندگان شان پخش می شوند، سایر فیلم ها پخش کننده دارند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها