محمدپور: مردم ایران ارتباط عمیقی با ائمه دارند

عزیزالله محمدپور با فیلم کوتاه سفر غریب در بخش مسابقه پنجمین جشنواره فیلم رضوی حضور داشت.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» درمورد رویکرد فیلمش گفت: در این فیلم بحران هویت و اختلاف بین نسل‌های قدیمی و جوان را در قالب یک مضمون دینی و مذهبی به تصویر کشیدم.
پدر پیر و نابینایی از پسر دکترش می‌خواهد او را به زیارت امام رضا (ع) ببرد. اما پسر به علت مشغله فراوان پدرش را به زیارت یکی از امامزاده‌های شهرهای شمال می‌برد.
وی ادامه داد: یکی از نقاط قوت مردم ایران رابطه عمیق با اهل بیت است و به نوعی در طی سال‌ها ارتباط مردم با امامان معصوم از طریق امامزاده‌ها برقرار شده است و هنوز هم با توجه به فراگیر شدن عصر مدرنیته رابطه دلی و قلبی با دین دارند. دکتر فیلم هم برای رسیدن به آرامش و یقین مجبور است شناختش را کامل کند که در پروسه همراه شدن با پدرش این امر محقق می‌شود.
محمدپور توضیح داد: تحقیقات و تجربه نشان داده آدم‌های دینی و معتقد در زندگی‌شان همیشه احساس راحتی و عافیت دارند و اکثر گرفتاری‌ها و مشکلات فردی و اجتماعی به واسطه عدم ایمان و تکیه‌گاه مذهبی در آدمها به وجود می‌آید.
وی در مورد جایگاه و نقش جشنواره فیلم رضوی گفت: جشنواره فیلم رضوی با توجه به بعد معنوی و دینی در آینده می‌تواند به تولیدات این نوع ژانر جهت دهی کند و به وجوه مختلف کرامات امام رضا (ع) در این نوع آثار توجه شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها