اکران آثار جشنواره «فیلم رویش» در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

همزمان با آغاز جشنواره فیلم رویش در کشور، اکران آثار برتر جشنواره فیلم رویش در چهارمحال و بختیاری از سوی حوزه هنری در سینما بهمن شهرکرد روز سه شنبه آغاز شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، سیدمهران حسینی در آیین آغاز به کار این جشنواره افزود:50 اثر برتر جشنواره فیلم رویش در سینما بهمن شهرکرد اکران می‌شوند.
وی گفت: فیلم‌های جشنواره رویش به مدت دو روز به طور همزمان در استان‌های کشور در سینما بهمن شهرکرد نیز نمایش داده می‌شود تا جوانان و علاقه‌مندان به آثار فیلم کوتاه با این نوع فیلم‌ها آشنا شوند.
به گفته وی، آثار راه یافته به مرحله نهایی دوره پنجم، جشنواره رویش همزمان با جشنواره در 14 استان اکران خواهد شد.
وی تصریح کرد: این جشنواره از نهم تا 12 آذر در مشهد برگزار می‌شود و علاوه بر تقدیر از برگزیدگان، آثار منتخب در بخش‌های مستند، داستانی و پویانمایی، به طور همزمان در سراسر کشور نمایش داده می‌شود.
به گفته وی، آثار منتخب چهار دوره گذشته جشنواره رویش نیز در جشنواره فیلمینی بلغارستان نیز نمایش داده شده که از چهارمحال و بختیاری نیز چند اثر به این جشنواره خارجی راه یافته بود.
مسئول اجرایی اکران جشنواره رویش در چهارمحال و بختیاری گفت: موضوع فیلم‌های این جشنواره براساس مولفه‌های دینی و آموزه‌های مذهبی است.
حوزه هنری چهارمحال و بختیاری سال گذشته با دو فیلم در جشنواره رویش شرکت داشت که این فیلم‌ها در غالب آثار منتخب جشنواره در جشنواره فیلمینی بلغارستان اکران شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان پنجمین رویش معرفی شدند

  برگزیدگان پنجمین رویش معرفی شدند

  برگزیدگان پنجمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی رویش طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیما مشهد معرفی شدند. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در ابتدای این مراسم حسن بنیانیان رئیس حوزه هنری طی سخنانی گفت: از امروز خودمان را برای برگزاری رویش ششم آماده می کنیم. امیدواریم از سال آینده کشورهای اسلامی را برای حضور در این جشنواره دعوت کنیم و بتوانیم فیلم‌های همه مسلمانان جهان را در خراسان داوری کنیم.
 • مصلحی: جای یک شبکه ویدیویی فیلم کوتاه خالی است

  مصلحی: جای یک شبکه ویدیویی فیلم کوتاه خالی است

  نشست دبیر پنجمین جشنواره فیلم رویش با فیلمسازان ساعتی پیش با حضور مجید مصلحی، حسن نجفی عضو هیات انتخاب و علی قربانی مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره برگزار شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مجید مصلحی در این نشست ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌های مختلف رویش گفت: ما در جشنواره رویش توجه ویژه‌ای به مقوله فیلمنامه داریم.
 • مصلحی: توجه به نگاه مخاطب یکی از اهداف جشنواره پنجم بود

  مصلحی: توجه به نگاه مخاطب یکی از اهداف جشنواره پنجم بود

  مجید مصلحی، دبیر پنجمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی «رویش» با مثبت ارزیابی کردن سطح کیفی جشنواره پنجم، توجه به نوع نگاه مخاطب را یکی از دلایل مهم برای انتخاب آثار در کنار محتوی، مضمون و تکنیک آثار دانست. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مصلحی ضمن مقایسه جشنواره پنجم، با دوره‌های پیشین این جشنواره، گفت: در دوره‌های پیشین، نگاه فیلمسازان به مسائل دینی در پرداختن به نمادها و مناسک ظاهری دین خلاصه می‌شد.
 • برنامه کامل روز سوم پنجمین جشنواره «فیلم رویش»

  برنامه کامل روز سوم پنجمین جشنواره «فیلم رویش» چهارشنبه 11 آذر اعلام شد.
 • برنامه نشست‌های تخصصی رویش اعلام شد

  برنامه نشست‌های تخصصی رویش اعلام شد

  در حاشیه سومین روز از برگزاری پنجمین جشنواره فیلم رویش نشست‌های تخصصی با حضور حسن بنیانیان رییس حوزه هنری و مجید مصلحی دبیر جشنواره برگزار خواهد شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد اطلاع رسانی رویش، نشست فیلمسازان و فیلمنامه‌نویسان و همچنین كارگاه تخصصی كارشناسان مسئول هنرهای تصویری حوزه هنری استان‌ها از جمله برنامه‌های این جشنواره است.
آخرین خبرها