مهلت نام‌نویسی در دوره فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران تمدید شد

آزمون سراسری ورودی دوره هفت‌ماهه فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران به دلیل استقبال مخاطبان و درخواست برای تمدید مهلت نام‌نویسی، از تاریخ 13 آبان به 27 آبان 1401 به تعویق افتاد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، دوره هفت‌ماهه فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران بعد از حدود سه سال تأخیر در برگزاری به دلیل شرایط کرونا، با برگزاری آزمون ورودی در 27 آبان‌ماه 1401 در تمامی 58 دفتر انجمن کلید می‌خورد و علاقه‌مندان به سینما می‌توانند با مراجعه به دفاتر انجمن سینمای جوانان برای شرکت در آزمون و نام‌نویسی در دوره فیلم‌سازی، اقدام کنند.
قبل‌تر قرار بود این آزمون در تاریخ جمعه 13 آبان 1401 برگزار شود که به دلیل استقبال مخاطبان و درخواست برای تمدید مهلت نام‌نویسی، از این تاریخ به جمعه 27 آبان 1401 تغییر کرد.

شرکت در آزمون هیچ محدودیتی ندارد و علاقه‌مندان به سینما می‌توانند در آزمون جامع که 27 آبان در تمام دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود، شرکت کنند و برای حضور در این آزمون باید به صورت حضوری و یا تلفنی به دفتر انجمن سینمای جوانان در شهر خود مراجعه کرده و مراحل نام‌نویسی را پشت سر بگذارند.

تمامی داوطلبان بعد از آزمون موظف هستند که در مصاحبه حضوری نیز شرکت کنند که برآیند آزمون و مصاحبه، شرکت‌کنندگان نهایی دوره فیلم‌سازی را مشخص می‌کند.

لازم به ذکر است، دوره فیلم‌سازی در سال‌‌های قبل در 358 ساعت برنامه‌ریزی شده بود که در سال 1401 با اضافه شدن نشست‌‌های فرهنگی و پژوهشی به عنوان یک درس میان‌‌رشته‌ای، مدت این دوره به 400 ساعت افزایش یافته است.

نشست‌های فرهنگی و پژوهشی با محوریت سوژه‌یابی، توجه به موقعیت‌های سینمایی، نگاه به شرایط ژانر، اقلیم و فرهنگ و مسائل روان‌شناسی و جامعه‌شناسی، برای درک بهتر سینما و هدف‌گذاری بهتر هنرجوها در این هنر، برنامه‌ریزی شده است.

هنرجویان بعد از پایان دوره موظف هستند که یک فیلم را به صورت مستقل تولید کنند و در این مسیر یک استاد راهنما، با هر هنرجو همراه خواهد شد تا در بازه زمانی حداکثر دو ماه فیلم کوتاه پایان دوره خود را بسازد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها