استادان نشست‌های تخصصی «39-20» جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

جمعی از سینماگران مطرح ایرانی و بین‌المللی به عنوان استادان نشست‌های تخصصی «39-20» سی‌ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، 20 استاد ایرانی و بین‌المللی تجربه‌ها و دانش خود را در نشست‌های تخصصی «39-20» جشنواره سی‌ونهم، با هنرجویان و علاقه‌مندان به سینما درمیان می‌گذارند.

بدین ترتیب نشست‌های تخصصی «خلاقیت در ژانر» با حضور احمد الستی، «نور و فیلم­برداری» با حضور محمود کلاری، «تجربه گرایی در ژانر» با حضور رسول صدرعاملی، «پرسش از بازیگردان» با حضور رضا کیانیان، «کارگردانی» با حضور احمدرضا درویش، «فیلم­نامه» با حضور بهروز افخمی و «موسیقی» با حضور فردین خلعتبری در سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برگزار می‌شوند.

همچنین در عناوین و سرفصل‌های دیگر، بخش نشست‌های تخصصی «39-20» جشنواره، با برگزاری نشست‌های «ژانر در فیلم کوتاه (محدودیت یا گشایش)» با حضور رامتین شهبازی، «شناخت ژانر» با حضور حسن حسینی، «ژانر، فرم، سبک؛ تفاوت‌ها و تشابه‌ها» با حضور مجید شیخ انصاری، «تهیه و تولید» با حضور محمدرضا مصباح، «بررسی نمونه فیلم­های کوتاه ژانر» با حضور مریم اسمی‌خانی و کاظم دانشی، «تدوین» با حضور حمید نجفی ­راد، «صدا» با حضور آرش قاسمی، «جلوه­ های بصری» با حضور امیررضا معتمدی، «طراحی صحنه» با حضور سهیل دانش اشراقی و «توزیع و پخش» با حضور پویان صدقی میزبان علاقه‌مندان و هنرجویان سینما خواهد بود.

بن تامسون پروگرمر جشنواره فیلم ترایبکا و تام پالمن از بنیان­گذاران جشنواره بین­المللی فیلم اومئو سوئد و کیوریتور فستیوال‌های جهانی و تهیه‌کننده نیز از مهمانان غیرایرانی هستند که به صورت مجازی درنشست‌های تخصصی «39-20» تجارب خود را با شرکت کنندگان این رویداد در میان می‌گذارند.

تامسون به عنوان استاد نشست تخصصی «جریان جشنواره ­های فیلم­های ژانر» و پالمن به عنوان استاد نشست‌ تخصصی «تولید مشترک فیلم­های ژانر» مهمانان سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران خواهند بود.

گفتنی است فراخوان نام ­نویسی برای حضور در این نشست‌ها و جدول آن‌ها در سایت‌های www.tisff.ir و www.iycs.ir قرار گرفته و نام ­نویسی نیز از امروز(سه شنبه 19 مهر) آغاز و تا پایان روز 24 مهر 1401 امکان‌پذیر است.

همچنین امکان تهیه کارت ویژه همه نشست‌های تخصصی با تخفیف 50 درصدی برای علاقه‌مندان به فیلم کوتاه فراهم شده است. مربیان انجمن سینمای جوانان ایران و فیلمسازان راه‌یافته به دوره سی‌ونهم جشنواره فیلم کوتاه تهران نیز می‌توانند با تخفیف 70 درصدی، کارت ویژه شامل تمامی نشست‌های تخصصی «39-20» را تهیه کنند.

سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار از 27 مهر تا 2 آبان1401(19 تا 24 اکتبر 2022) برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران

  برگزیدگان سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران

  برگزیدگان دو بخش «مسابقه سینمای ایران» و «مسابقه سینمای بین‌الملل» سی‌ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، مراسم اختتامیه این رویداد شامگاه دوشنبه 2 آبان در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار و جوایز این جشنواره به منتخبان اهدا شد.
 • هیات داوران فیلم‌های داستانی جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  هیات داوران فیلم‌های داستانی جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  محمدرضا سکوت، روح‌الله سهرابی، رسول صدرعاملی، هادی مقدم‌دوست و حسین نمازی مسئولیت داوری آثار بخش داستانی سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را برعهده دارند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» اعضای هیات داوران آثار داستانی این رویداد بین‌المللی سینمای ایران معرفی شدند.
 • جشنواره فیلم کوتاه تهران افتتاح شد/ تماشای آثار برای عموم مخاطبان آزاد است

  جشنواره فیلم کوتاه تهران افتتاح شد/ تماشای آثار برای عموم مخاطبان آزاد است

  سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران امروز چهارشنبه ۲۷ مهر آغاز به کار کرد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این رویداد بین‌المللی سینمای ایران با نمایش فیلم‌های دو بخش سینمای ملی و سینمای بین‌الملل در ۴ سانس روزانه، میزبان هنرمندان، اهالی رسانه و منتقدان و عموم علاقه‌مندان به فیلم کوتاه است.
 • برنامه نمایش جشنواره فیلم کوتاه تهران منتشر شد

  برنامه نمایش جشنواره فیلم کوتاه تهران منتشر شد

  جدول نمایش آثار راه‌یافته به بخش‌های مختلف سی‌ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در اختیار مخاطبان این رویداد قرار گرفت. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، برنامه نمایش فیلم‌های حاضر در این رویداد منتشر شد.
 • 24 مهر آخرین مهلت ثبت‌نام در نشست‌های جشنواره فیلم کوتاه تهران

  24 مهر آخرین مهلت ثبت‌نام در نشست‌های جشنواره فیلم کوتاه تهران

  20 نشست‌ تخصصی با محوریت «ژانر» با حضور استادهای ایرانی و بین‌المللی در سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برگزار خواهد شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این رویداد با برگزاری نشست‌های تخصصی در بازه زمانی 27 مهر تا یکم آبان 1401، میزبان استادان ایرانی و بین‌المللی و هنرجویان و علاقه‌مندان به سینما خواهد بود.
آخرین خبرها