دانشگاه هنر تهران مورد تایید بفتای دانشجویی

طبق اعلام رسمی آکادمی فیلم و تلویزیون بریتانیا «بفتا» برای اولین بار «دانشگاه هنر تهران» به عنوان یکی از مراکز آکادمیک مورد تایید این آکادمی قرار گرفت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» طی سالهای گذشته پروژه‌های دانشجویی تولید شده توسط دانشجویان این دانشگاه موفقیت‌های قابل توجهی در مهمترین جشنواره‌ها و رویدادهای جهانی به دست آوردند.
سال گذشته مستند کوتاه عروسک ساخته الهه اسماعیلی که پروژه فارغ التحصیلی این دانشگاه بود، مورد توجه مهمترین جوایز دانشجویی سال از جمله «اسکار دانشجویی» و «جوایز انجمن بین‌المللی مستند» و همچنین «جوایز انجمن منتقدان» قرار گرفت و این موفقیت‌ها توجه‌ «بفتا» را به این دانشگاه جلب کرد.
در حال حاضر دانشگاه هنر تهران به عنوان تنها موسسه آموزشی فعال ایرانی در لیست موسسات آموزشی مورد تایید آکادمی «بفتا» قرار دارد. ضمن اینکه در این لیست همچنان مدرسه ملی سینما حضور دارد که دیگر فعال نیست.
بدین ترین دانشگاه هنر تهران، قادر خواهند بود سالانه تا سقف حداکثر ۳ اثر در هر رشته برای رقابت در بفتای دانشجویی به این آکادمی معرفی کند؛ به شرط آنکه آثار معرفی شده سایر شرایط رقابت در جوایز بفتا را نیز داشته باشند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.