مستندهای منتخب چهلمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

هیات انتخاب بخش سینمای مستند چهلمین جشنواره فیلم فجر، اسامی فیلم‌های راه یافته به این بخش را اعلام کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر؛ براساس اعلام دبیرخانه جشنواره فیلم فجر و هیات انتخاب بخش مستند جشنواره چهلم؛ فیلم‌های راه یافته به بخش سینمای مستند این دوره جشنواره اعلام شد.
براساس این خبر، فیلم‌های «آن مرد با اتوبوس آمد» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی «نیما مهدیان»، «احتضار» به کارگردانی «حجت طاهری» و تهیه‌کنندگی «حجت طاهری، عبدالخالق طاهری»، «تفنگ برادرم» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی «کامران جاهدی»، «دبستان پارسی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی «حسن نقاشی»، «سرباز شماره صفر» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی «محمد سلیمی‌راد»، «مشق امشب» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی «اشکان نجاتی، مهران نعمت‌الهی»، «هیچکس منتظرت نیست» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی «محسن اسلام‌زاده»، «یکی از رویاهای من» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی «محسن هادی» در این بخش حضور دارند.
دکتر «احمد ضابطی جهرمی»، «محمد تهامی‌نژاد»، «محمدعلی فارسی»، «مرتضی شعبانی» و «محمدرضا عباسیان» اعضای هیات انتخاب بخش مستند جشنواره چهلم بودند.
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دوبخش فرهنگی و رقابتی از ۱۲تا ۲۲ بهمن به دبیری «مسعود نقاش‌زاده» برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • دانش اقباشاوی: تنوع جنسیتی، جغرافیایی، ژانر و کیفیت معیارهای انتخاب فیلم‌های کوتاه فجر بود

  دانش اقباشاوی: تنوع جنسیتی، جغرافیایی، ژانر و کیفیت معیارهای انتخاب فیلم‌های کوتاه فجر بود

  دانش اقباشاوی، نویسنده، کارگردان، عضو انجمن سینمای جوانان ایران و رئیس هیات مدیره انجمن صنفی برنامه ریزان و دستیاران کارگردان سینما در چهلمین جشنواره فیلم فجر یکی از سه عضو هیات انتخاب و داوری بخش فیلم‌های کوتاه جشنواره بود. با او درباره معیارهای انتخاب و داوری این دوره و راهکارهایی برای حضور جدی‌تر فیلم‌های کوتاه در جشنواره فجر گفت‌وگو کردیم.
 • رضا نجاتی سیمرغ فیلم کوتاه چهلمین جشنواره فجر را گرفت

  رضا نجاتی سیمرغ فیلم کوتاه چهلمین جشنواره فجر را گرفت

  سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه چهلمین جشنواره فیلم فجر به رضا نجاتی اهدا شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه چهلمین جشنواره فیلم فجر به فیلم کوتاه «ارفاق» به کارگردانی رضا نجاتی و تهیه کنندگی سولماز وزیرزاده رسید.
 • برگزیدگان چهلمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

  برگزیدگان چهلمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

  برگزیدگان چهلمین جشنواره فیلم فجر با دریافت سیمرغ‌های بلورین مشخص شدند.
 • حجت طاهری سیمرغ مستند چهلمین جشنواره فجر را گرفت

  حجت طاهری سیمرغ مستند چهلمین جشنواره فجر را گرفت

  سیمرغ بلورین بهترین مستند چهلمین جشنواره فیلم فجر به حجت طاهری اهدا شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سیمرغ بلورین بهترین مستند چهلمین جشنواره فیلم فجر به مستند احتضار ساخته حجت طاهری به تهیه‌کنندگی عبدالخالق طاهری و حجت طاهری اهدا شد.
 • شادی کرم‌رودی: توجه به فیلم کوتاه سرمایه‌گذاری برای آینده سینماست

  شادی کرم‌رودی: توجه به فیلم کوتاه سرمایه‌گذاری برای آینده سینماست

  شادی کرم‌رودی که با فیلم کوتاه «هرگز، گاهی، همیشه» در چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد؛ معتقد است در این سالها نوع برخورد با فیلم کوتاه، عدم اهمیت و عدم سیاست‌گذاری مسئولین جشنواره را نشان می‌دهد. نویسنده و کارگردان فیلم کوتاه «هرگز، گاهی، همیشه» در گفت‌وگو با خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در خصوص حضور فیلم در بخش کوتاه جشنواره فجر گفت: فجر، یک جشنواره سینمایی مهم در ایران است و قطعا حضور و انتخاب هر فیلمی در هر بخش از آن برای هر فیلم و فیلم‌سازی یک امتیاز است، ولی اگر توجه و بهایی که به فیلم بلند در جشنواره داده‌اند برای فیلم‌سازان کوتاه هم بود، ما هم آن بازخورد مورد نظر و تاثیر این حضور را در آینده فیلم‌ها شاهد بودیم.