برگزیدگان دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار

اختتامیه دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار با معرفی بخش‌های مختلف و آیین پاسداشت مسعود جعفری جوزانی برگزار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این آیین با حضور پیمان جبلی (رئیس صداوسیما)، امرالله احمدجو (کارگردان سریال «روزی روزگاری»)، مادر شهیدان خالقی‌پور، چفیه فرزند شهیدش رسول خالقی‌پور را به عنوان جایزه ویژه جشنواره عمار، به مسعود جعفری جوزانی اهدا کرد.
در ادامه مراسم برگزیدگان بخش‌های مختلف به شرح زیر معرفی شدند:
در بخش مستند نهضت جهانی مستضعفین، لوح افتخار جشنواره به اثر «داستان فوتبال(رقصنده با گرگ‌ها)» به کارگردانی مهدی افضل‌زاده تقدیم شد.
در بخش مدافعان حرم نیز لوح افتخار جشنواره به اثر «ژنرال» مهرداد یوسفی و اثر «آقای اصغر اکبر من» به کارگردانی احمد عبدالرحیمی اهدا شد.
فانوس جشنواره نیز به اثر «محاصره ۳۶۰ درجه» به کارگردانی حامد هادیان اهدا شد.
هیات داوران جشنواره در بخش مستند؛ حافظه ملی، لوح افتخار جشنواره را به اثر «نائب الامام» به کارگردانی محمدعلی یزدانی و اثر «جستجوگر» به کارگردانی محمدمهدی ابراهیمی نصر اهدا کرد.
فانوس جشنواره نیز به «پسر طلایی» به کارگردانی عباس وهاج تعلق گرفت.
در بخش مستند؛ تاریخ فرهنگی اجتماعی و دفاع مقدس لوح افتخار جشنواره به «شهرک دارخوین» به کارگردانی سیدمجتبی خیام الحسینی، «آورتین» به کارگردانی حسن وزیرزاده و «زنان جبهه شمالی» به کارگردانی محمد مجیدپور را اهدا شد.
فانوس جشنواره نیز به اثر «کد۰۲۴» به کارگردانی عبدالرضا رحمانی نسب اهدا شد.
در بخش مستند؛ ملت قهرمان، لوح افتخار جشنواره به «به رنگ مریم» حمید اکبرپور و «اباشه» به کارگردانی میثم جهان بین تقدیم شد.
در بخش مستند؛ جنگ اقتصادی، لوح افتخار جشنواره به «گنج پنهان» به کارگردانی مظفر حسین‌خانی هزاوه و لوح افتخار بهترین پژوهش مستند «اکس نیهیل ، یک تراژدی اقتصادی» به کارگردانی محمد رضا نیرومند تقدیم شد.
فانوس این بخش به «یکی از ما (بی‌بی)» به کارگردانی امیر اطهر سهیلی اهدا شد.
در بخش مستند؛ رویای ایرانی، لوح افتخار جشنواره به اثر «رفاقت هایتک» به کارگردانی هاشم مسعودی و محمد صادق رمضانی مقدم تقدیم شد.
هیات داوران جشنواره در بخش مستند؛ نقد درون گفتمانی، لوح افتخار جشنواره را به اثر «آدرس غلط» به کارگردانی محمدهادی اینانلو و «بلوار اتحاد» به کارگردانی صادق زارع اهدا کرد.
فانوس این بخش به اثر «نان گزیده‌ها۲» به کارگردانی محمدرضا حاج‌محمدحسینی تقدیم کرد.
در ادامه این مراسم، با پخش مستند کوتاهی، یاد و نام مرحوم علی سلیمانی، بازیگر سینما و تلویزیون گرامی داشته شد. سلیمانی علاوه بر بازیگری، کارگردانی مشترک فیلم سینمایی «اشنوگل» را هم در کارنامه دارد، مرداد امسال به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.
در بخش دیگری از اختتامیه دوازدهمین جشنواره عمار، نشان شهید سیاح به زهرا آراسته نیا اکران کننده دزفول خوزستان اهدا شد.
در بخش مستند «جنگ نرم»، لوح افتخار جشنواره به «کودتای لیتیومی» به کارگردانی سجاد رضا زاده و فانوس جشنواره به «قیچی تیز» به کارگردانی علیرضا باغشنی اهدا شد.
همچنین داوران جشنواره در بخش فیلم «داستانی کوتاه» لوح افتخار جشنواره را به اثر «کوچه‌های خراسان» به کارگردانی مشترک امیر بشیری و سجاد انتظاری تقدیم کرد.
فانوس این بخش به «نگین سلیمان» به کارگردانی محمدامین امامی تعلق گرفت.
هیات داوران در بخش فیلم «داستانی بلند» لوح افتخار بهترین بازیگری نیز به گلاره عباسی برای بازی در فیلم داستانی «دختر ایران» اهدا کرد.
لوح افتخار بهترین صدابرداری نیز به حسین بشاش و بهترین تصویربرداری به هاشم مرادی برای اثر «تروا» تقدیم شد.
در این بخش، هیات داوران فانوس بهترین کارگردانی را به سیدجلال دهقانی اشکذری برای اثر «دختر ایران» اهدا کرد.
همچنین فانوس ویژه دبیر جشنواره نیز به محمد علیزاده فرد برای اثر«تروا» تقدیم شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.