15 انیمیشن کوتاه به جشنواره پویانمایی تهران راه یافتند

آثار راه‌یافته به بخش‌ مسابقه‌ بین‌الملل دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از سوی هیأت انتخاب اعلام شد و پانزده اثر کوتاه به این دوره از جشنواره راه‌یافتند.
به‌ گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به‌ نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هیأت انتخاب این دوره از جشنواره بین‌المللی پویانمایی شامل شهرام حیدریان، شیوا ممتحن، ساره شفیعی‌پور، حسین ملایمی، فرنوش عابدی، مهدی شیری و امین حق‌شناس، ۴۶۸ فیلم در بخش مسابقه ایران و ۱۰۴۸ فیلم از ۸۵ کشور جهان را بازبینی کرد.

این هیأت ۲۱۷ فیلم را برای شرکت در بخش مسابقه بین‌الملل این دوره از جشنواره پویانمایی شامل ۳۶ فیلم ایرانی و ۱۸۱ فیلم خارجی معرفی کرد.

بر همین اساس از بین ۳۶ فیلم ایرانی، ۱۵ اثر در بخش فیلم کوتاه، ۳ اثر در بخش کودک و نوجوان، ۳ اثر در بخش تجربی، ۴ اثر در بخش تلویزیونی، ۴ اثر در بخش تبلیغاتی، ۶ فیلم دانشجویی و ۱ فیلم بلند به بخش مسابقه بین‌الملل راه یافته‌اند.

همچنین از بین ۱۸۱ اثر خارجی، ۸۹ فیلم کوتاه، ۴۸ اثر دانشجویی، ۵ اثر تلویزیونی، ۶ اثر تجربی، ۵ اثر تبلیغاتی، ۲۶ اثر در بخش کودک و نوجوان و ۲ فیلم بلند به بخش مسابقه‌ بین‌الملل این جشنواره راه پیدا کرده‌اند.

اسامی 15 انیمیشن کوتاه حاضر در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران به این شرح است:


گذشته / حمید محمدی حجة‌آبادی
کلاغ / اهورا شهبازی
جسم خاکستری / سمانه شجاعی
نهنگ سفید / امین مهران
دیوار چهارم / محبوبه کلایی
آنیما / محبوبه محمدزکی
بادها کجا می‌میرند / پژمان علی‌پور
راهی / بهروز سلیمانی نذیر,فرناز موذن,شیرین سلیمانی نذیر
راز پیژامه بابا / حسین جمشیدی, علی تقوایی
گوبانگی / مهدی صدیقی, علی فتوحی
پیکره / محسن صالحی‌فرد
خرچنگ / شیوا صادق‌اسدی
بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر / صادق جوادی نیکجه
آتش سرخ / مونا عبداله شاهی
ناهار در چمنزار / فریاد بیات

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی جشنواره به نشانی www.tehran-animafestival.ir اسامی آثار راه‌یافته به بخش مسابقه‌ بین‌الملل را دریافت کنند.

دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۱۵ تا ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.