داوران بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

اعضای هیات داوران بخش سینمای بین‌الملل سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.
به‌ گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، اعضای هیات داوران بخش مسابقه سینمای بین‌الملل سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.
لیا بلترامی از ایتالیا، سباستین سیمون از فرانسه، شوکو تاکگسا از ژاپن، ویرجیل ویدریش از اتریش و ابوالفضل جلیلی از ایران آثار بخش بین‌الملل سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را داوری می‌کنند.
بر اساس این گزارش لیا بلترامی تهیه‌کننده، کارگردان و نویسنده ایتالیایی است که ساخت ۵۰ مستند و تألیف ۶ کتاب را در کارنامه خود دارد. او در سال ۱۹۹۷ جشنواره فیلم مذهب امروز و زنان معتقد به صلح را در بیت‌المقدس پایه‌گذاری کرد. بلترامی تاکنون ۱۰۳ جایزه برای فیلم‌های خود دریافت کرده‌است.
سباستین سیمون متولد ۱۹۸۳ در فرانسه فیلمساز، استاد، برنامه‌نویس جشنواره و منتقد فیلم است. فیلم‌های او عبارتند از «تماشاگر هرگز اجرا نمی‌کند»، «به خانه خوش آمدید»، «مجموعه شهری»، «حالت پرواز» و… هستند.
شوکو تاکگسا در سال ۲۰۱۵ به SSFF و ASIA پیوست و به عنوان برنامه‌ریز شروع به فعالیت کرد؛ جایی که در آن مسئول برنامه‌ریزی و روابط بین‌الملل جشنواره بوده است. او همچنین در جشنواره تریبکا به عنوان نماینده فیلم کوتاه همکاری کرده و در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه Nordisk panorama به عنوان عضو هیات داوران شرکت کرده است.
ویرجیل ویدریش از بنیانگذاران و مدیران شرکت چند رسانه‌ای checkpoint media GmbH، استاد دانشگاه هنر و علوم دانشگاه هنرهای کاربردی وین و… است.
ویدریش برای فیلم کوتاه «فروشگاه کپی» ۳۷ جایزه بین‌المللی دریافت کرد و نامزد اسکار شد. همچنین برای انیمیشن «فیلم سریع» تاکنون بیش از ۳۶ جایزه بین‌المللی دریافت کرده است.
ابوالفضل جلیلی کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تدوینگر ایرانی است که آثاری همچون «میلاد»، «گال»، «دت یعنی دختر»، یک «داستان واقعی»، «رقص خاک»، «مسیر معکوس» و … را در کارنامه خود دارد که فیلمنامه اغلب آنها را خود نوشته است.
جلیلی جوایزی چون جایزه ویژه هیات داوران جشنواره فیلم رم، قرقاول طلایی جشنواره فیلم کرالا، یوزپلنگ طلایی جشنواره فیلم لوکارنو و… را برای آثارش به دست آورده است.
او همچنین داور جشنواره داخلی و خارجی مثل جشنواره فیلم‌های ایرانی در فرانسه، جشنواره دهلی نو و… بوده است.
سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تا ۲ آبان ۱۴۰۰ (۱۹ تا ۲۴ اکتبر ۲۰۲۱) در حال برگزاری است. این رویداد برای اولین‌بار در تاریخ سینمای ایران واجد شرایط تایید آکادمی اسکار شناخته و معرفی شده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • آمارهایی از جشنواره فیلم کوتاه تهران منتشر شد

  آمارهایی از جشنواره فیلم کوتاه تهران منتشر شد

  با گذشت چند روز از اختتامیه سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، دبیرخانه این رویداد آماری را درباره بخش‌های مختلف منتشر و جمع‌بندی خود را اعلام کرد. به ‌گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این رویداد بین‌المللی با آغاز فرآیند ثبت نام از 25 خرداد 1400 تا 15 مردادماه امسال میزبان علاقه‌مندان به حضور در این جشنواره بود.
 • ابوالفضل جلیلی: قصه «کپسول» داوران را تحت تاثیر قرار داد

  ابوالفضل جلیلی: قصه «کپسول» داوران را تحت تاثیر قرار داد

  ابوالفضل جلیلی تنها داور ایرانی بخش مسابقه سینمای بین‌الملل سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران درباره مولفه‌های فیلم «کپسول» منتخب جایزه بزرگ بخش بین‌الملل گفت: داوران بخش بین‌الملل «کپسول» را فیلمی می‌دانستند که احساسات مخاطب را تحت تاثیر قرار می‌دهد و با نوجوان داستان همذات پنداری می‌کردند.
 • برگزیدگان سی و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران

  برگزیدگان سی و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران

  برگزیدگان سی‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در کتابخانه جندی شاپور مجموعه ایران مال معرفی شدند. به ‌گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در ابتدای این مراسم پس از پخش سرود ملی و تلاوت آیاتی از قران مجید، کلیپی از زنده یاد فرشته طائرپور برای یادبود و نکوداشت این سینماگر فقید پخش شد.
 • نامزدهای سی‌و‌هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  نامزدهای سی‌و‌هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  نامزدهای بخش مسابقه ملی سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند. به‌ گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، اسامی نامزدهای بخش مسابقه ملی این رویداد به تفکیک رشته‌های مختلف معرفی شدند.
 • داوران مسابقه سینمای ایران جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  داوران مسابقه سینمای ایران جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  انسیه شاه‌حسینی، منوچهر شاهسواری، محمدتقی فهیم، مرجان اشرفی زاده، مهدی خرمیان، رضا تیموری و رضا فهیمی فیلم‌های بخش مسابقه سینمای ایران سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را داوری می‌کنند. به‌ گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» داوران بخش مسابقه سینمای ایران این رویداد بین‌المللی معرفی شدند.
آخرین خبرها