برگزیدگان سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر

برگزیدگان سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر در بخش‌های مختلف معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، اسامی برگزیدگان این رویداد در بخش‌های مختلف به شرح زیر اعلام شد.

*مسابقه بین‌الملل(سینمای سعادت)

میریانا کارانوویچ، بریلانته مامندوزا، لیلا پاکالنینا، اِلما تاتارِ‌گیج، مورتن کاوفمان، فاطمه معتمدآریا و شهرام مکری داوران بخش مسابقه بین‌الملل(سینمای سعادت)، جوایز این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:

سیمرغ زرین بهترین فیلم: «نور طبیعی» به کارگردانی دنژ ناگ و تهیه‌کنندگی اینسه بوکا گروبه، کارولین پیراس و ملانی بلاکس دورف محصول مجارستان، لتونی، فرانسه، آلمان

سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی: «بهداشت اجتماعی» به کارگردانی دنی کوته محصول کانادا

سیمرغ سیمین بهترین فیلم‌نامه: فریت کاراهان و گلستان آچت برای فیلم «حافظ برادر» به کارگردانی فریت کاراهان محصول ترکیه و رومانی

سیمرغ سیمین بهترین بازیگر زن: لائورا برن بازیگر «هلن» به کارگردانی آنتی یوکینن محصول فنلاند و استونی

سیمرغ سیمین بهترین بازیگر مرد: حمید فرخ‌نژاد برای بازی در «میجر» به کارگردانی احسان عبدی‌پور محصول ایران

سیمرغ سیمین بهترین فیلم کوتاه: «دیوار سفید» به کارگردانی مشترک آندرا بروشا و مارکو اسکوتوزی محصول ایتالیا

لوح تقدیر فیلم کوتاه:‌ «وضعیت اورژانسی» به کارگردانی مریم اسمی‌خانی محصول ایران

 

*مسابقه جلوه گاه شرق

مستانه مهاجر، مارینا گلبهاری، محمود فاضل جوشکون، دیانا آشیموا و فاطمه حسن الرمیحی داوران بخش جلوه گاه شرق، جوایز این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:

سیمرغ زرین بهترین فیلم: «سیارک» به کارگردانی و تهیه کنندگی مهدی حسینی‌وند عالی‌پور محصول ایران

سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی: «صحنه‌زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی محصول ایران

سیمرغ سیمین بهترین فیلمنامه: «۲۰۰ متر» به کارگردانی امین نایفه محصول اردن، فلسطین، قطر، سوئد، ایتالیا

سیمرغ سیمین برای بهترین دستاورد هنری(جایزه ویژه هیات داوران): مارک لی پینگ بینگ فیلم‌بردار «آنیما» به کارگردانی چاو جینلینگ محصول چین

سیمرغ زرین بهترین فیلم کوتاه: «بیت لحم ۲۰۰۱» به کارگردانی ابراهیم حنضل محصول فلسطین

دیپلم افتخار بهترین بازیگری: دا این یو برای بازی در «من خودم را به آتش نمی‌زنم» محصول کره جنوبی

 

*جایزه بهترین فیلم اول

مرتضی فرشباف، لورتا گاندولفی، دینا یوردانوفا داوران بخش فیلم‌های اول جایزه این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:

«بوتاکس» به کارگردانی کاوه مظاهری محصول ایران و کانادا

 

*جایزه نتپک

ان دمی ژروه، ایتالواسپینلی و فرهاد توحیدی داوران نتپک، برگزیده این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

«میجر» به کارگردانی احسان عبدی پور محصول ایران

 

*جایزه فیپرشی

امید روحانی، آلین تاشچیان، جووانی ویمرکاتی هیات داوران جایزه فیپرشی، برگزیده این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:

«۲۰۰ متر» به کارگردانی امین نایفه محصول اردن، فلسطین، قطر، سوئد، ایتالیا

 

*جایزه بین‌الادیان

حجت‌الاسلام حبیب‌رضاارزانی، ماگیمای پراگاسام و مگالی فان ریت داوران جایزه بین‌الادیان، فیلم برگزیده این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:

«سگ‌ها دیشب نخوابیدند» به کارگردانی رامین رسولی محصول مشترک افغانستان و ایران

 

*جایزه محمد امین(ص)

«هراس» به کارگردانی ایوایلو هریستوف از بلغارستان

 

سی‌و‌هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، از ۵ تا ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سینما در تهران، برگزار شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.