انجمن سینمای جوانان ایران دوره‌ فیلم‌سازی کوتاه‌مدت تعاملی برگزار می‌کند

انجمن سینمای جوانان ایران دوره‌ی فیلم‌سازی کوتاه مدت را با عنوان «دوره تعاملی» و با محوریت یک مربی برگزار می‌کند.
به‌گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط‌ عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، باتوجه به محدودیت‌های ناشی از پاندمی کرونا، به پیشنهاد شورای آموزش و پس از مشورت با مدیران دفاتر و بهره‌مندی از تجارب ایشان در برگزاری دوره‌های فیلم‌سازی در ادوار متعدد و مختلف، دوره‌ی فیلم‌سازی کوتاه مدت با عنوان«دوره تعاملی» و با محوریت یک مربی برگزار می‌شود.
این دوره در راستای تمرکز بر کیفیت آموزشی، ایجاد انگیزه در هنرجویان برای فیلم‌سازی و جایگزین موقتی برای دوره هفت ماهه فیلم‌سازی خواهد بود.
بر اساس طرح دوره تعاملی که در بازه زمانی 3 تا 4 ماه، طی120 ساعت آموزشی به صورت نیمه حضوری- نیمه مجازی برگزار می‌شود، پس از برگزاری یک جلسه‌ی چهار ساعته‌ی رایگان با عنوان «کارگاه تجربه اول» برای متقاضیان و نقد و بررسی فیلم‌های ساخته شده در این کارگاه، هنرجویان منتخب، فیلم‌نامه‌نویسی، کارگردانی، فیلم‌برداری، تدوین و صدا را توسط یک مربی واجد شرایط فراخواهند گرفت و بر همین اساس مربیان با سوابق فیلم‌سازی و تدریس در اکثریت زیرشاخه‌های فیلم کوتاه به‌گونه‌ای که بتوانند تمامی نیازهای هنرجویان را پاسخ دهند، عهده‌دار این مسؤولیت خواهند بود؛ 3 مربی متخصص در امور فنی سینما مانند فیلم‌برداری، تدوین و صداگذاری نیز در این دوره مربی اصلی را همراهی می‌کنند.
لازم به‌ذکر است با توجه به ویژه و نیمه‌خصوصی بودن این دوره، همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تعداد هنرجویان در این دوره بین 5 تا 10 نفر در نظر گرفته می‌شود.
گفتنی‌است این دوره‌ها با حمایت مالی ویژه‌ی تولید فیلم‌های نیمه‌حرفه‌ای، برای هنرجویان برتر پشتیبانی شده و در پایان گواهینامه تخصصی مستقل اهدا می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند از طریق تماس با دفاتر انجمن در استان محل اقامت خود از انتشار فراخوان، ثبت‌نام و سایر جزئیات، مطلع شوند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها