الهام فخاری: برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران نویدبخش تداوم زندگی است

الهام فخاری رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در حاشیه بازدید از سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تاکید کرد که برگزاری این رویداد نویدبخش تدوام زندگی است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، الهام فخاری رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران ضمن بازدید از سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران درباره این رویداد گفت: یک سال سخت و پرفشار برای همه جهان سپری شد که از جهاتی بر ما در ایران متفاوت‌تر بود. در این سال کرونایی برگزاری بسیاری از رویدادها، آئین‌ها، حتی دورهمی‌های خویشاوندی هم ناممکن و فاصله پررنگی بین مردم ایجاد شد که معنی متفاوتی داشت. با این همه بعد از گذشت یک سال برگزاری این رویداد با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی‌ نویدبخش تداوم زندگی و نشان‌دهنده این است که جامعه در شرایط سخت هم سعی می‌کند راه‌‌حل‌هایی برای مسائل خود پیدا کند.
وی افزود: در حال حاضر جشنواره‌ای در تهران برگزار می‌شود که یکی از رویدادهای مهم خاورمیانه در حوزه تخصصی خود است. هرچند بخشی از این رویداد پیش از این برگزار شد، اما همین که بیش از این در برگزاری آن وقفه نیفتاده خوب و نشانه مثبتی است. نوع برگزاری فیزیکی رویداد هم به گونه‌ای است که خوشبختانه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پیش می‌رود.
فخاری بیان کرد: پیش از این بخش زیادی از مخاطبان رویداد که به صورت فیزیکی در جشنواره حضور پیدا می‌کردند حالا به شکل برخط و آنلاین جشنواره را پیگیری و آثار را تماشا می‌کنند. با این وجود حالا شاهد ترکیبی شدن برگزاری جشنواره هستیم که این موضوع، ظرفیت متفاوتی است که می‌شود از آن بهره‌مند شد. شیوه برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران، شیوه‌ای است که شکل خوبی دارد چون در آن ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شرایط ویژه‌ای رقم می‌خورد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران توضیح داد: ما می‌توانیم رویدادهایی با مدل‌های ترکیبی برگزار کنیم، چون جامعه از فشار روانی ناشی از شرایط خاص امسال آسیب دیده است. نباید تنها برگزاری دوره‌ای رویدادهای تخصصی مد نظرمان باشد، بلکه باید در آنها به سلامت روانی جامعه هم توجه کنیم که برگزاری این رویداد چنین موضوعی را در دل خود دارد.
نمایش فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۱ تا ۵ بهمن‌ماه ۹۹ صورت می‌گیرد. این رویداد به دبیری سید صادق موسوی ششم بهمن‌ نیز با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • آمار نمایش‌های آنلاین سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران

  آمار نمایش‌های آنلاین سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران

  نزدیک به 64 هزار مخاطب در خانه مجازی جشنواره و 13 هزار مخاطب با خرید بلیت و تماشای آنلاین در سه پلت‌فرم‌ به تماشای آثار بخش مسابقه سی وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران نشستند. به ‌گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» طی 5 روز برگزاری جشنواره سی‌و‌هفتم، درخانه مجازی جشنواره (پلت‌فرم هاشور) جمعا 15 هزار و 994 نفر به تماشای فیلم‌های کوتاه بخش بین‌الملل و 38 هزار و 859 نفر به تماشای فیلم‌های کوتاه بخش ملی نشستند.
 • برگزیدگان سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران

  برگزیدگان سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران

  برگزیدگان سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران دوشنبه ششم بهمن‌ماه در پردیس سینمایی ایران‌مال معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این رویداد به کادر درمان که در طول یکسال گذشته به دلیل شیوع کرونا، زحمات زیادی کشیدند، تقدیم شد.
 • اعلام نامزدهای مسابقه ملی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

  اعلام نامزدهای مسابقه ملی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

  نامزدهای بخش مسابقه ملی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سیدصادق موسوی برای اولین بار اعلام شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه»نامزدهای سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سیدصادق موسوی در آستانه برگزاری اختتامیه این رویداد سینمایی اعلام شد.
 • هیات ‌داوران ایسفا برای جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  هیات ‌داوران ایسفا برای جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  اعضای هیات داوران ایسفا در آستانه برگزاری اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ایسفا، انجمن فیلم کوتاه ایران(ایسفا) همچون سال‌های گذشته، با اهدای مدال از فیلم برگزیده خود در سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران تقدیر خواهد کرد.
 • معرفی منتقدان و کارشناسان نشست‌های ایسفا در روز پنجم از جشنواره ۳۷

  معرفی منتقدان و کارشناسان نشست‌های ایسفا در روز پنجم از جشنواره ۳۷

  امیرشهاب رضویان، سحر عصر آزاد، محمدرضا فرزاد، مسعود امینی تیرانی، نیما عباسپور و احسان طهماسبی کارشناسان و منتقدان ایسفا برای تحلیل و بررسی فیلم‌های پنجمین و آخرین روز از جشنواره سی و هفتم هستند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» نشست‌های نقد و بررسی انجمن فیلم کوتاه ایران(ایسفا) در پنجمین روز از سی و هفتمین جشنواره بین‌الملللی فیلم کوتاه تهران با حضور 6 سینماگر پی گرفته می‌شود.
آخرین خبرها