نشست خبری دومین جشنواره «مهر سلامت» برگزار شد

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: دومین دوره جشنواره فیلم کوتاه مهرسلامت عمدتا متوجه تبیین موضوع نذر زمان، نذر جان و نذر مال در حوزه سلامت و موضوع نیک اندیشی و تقدیر از جایگاه خیّرین سلامت است. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» دکتر کیانوش جهانپور در نشست خبری دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت که با حضور اعضای شورای سیاستگذاری این جشنواره و در استودیو سلامت وزارت بهداشت به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: جشنواره فیلم کوتاه مهر سلامت نخستین بار در اصفهان در سال 97 و با هدف ارتقای فرهنگ نیکوکاری در حوزه سلامت و پاسداشت و ارج نهادن به جایگاه خیّرین و نیکوکاران حوزه سلامت برگزار شد. بعد از آن مقرر شد که جشنواره دو سال یکبار برگزار شود و دبیرخانه آن نیز کماکان در اصفهان مستقر است. این جشنواره در دوره نخست با مشارکت وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مجمع خیّرین سلامت کشور و مجمع خیّرین استان اصفهان، سازمان صدا و سیما و سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد که موفقیت آمیز بود و صدها اثر هنری به این جشنواره راه پیدا کرد و بعداز اکران آثار، از برگزیده ها تقدیر شد.
رییس شورای سیاستگذاری دومین جشنواره فیلم کوتاه مهر سلامت افزود: دومین دوره جشنواره عمدتا متوجه تبیین موضوع نذر زمان، نذر جان و نذر مال در حوزه سلامت و موضوع نیک اندیشی و تقدیر از جایگاه خیّرین سلامت است.
دکتر جهانپور با بیان اینکه شعار این دوره از جشنواره «هر ایرانی یک مهرورز سلامت» است، ادامه داد: البته تقارن آن با سالی که از ابتدا تاکنون با پاندمی بیماری کووید19 مقارن شده است، به نهادینه شدن این جشنواره کمک خواهد کرد.
وی ادامه داد: با تمهیدات صورت گرفته آخرین زمان دریافت و ارسال آثار سینمایی تا پایان مرداد ماه خواهد بود و بعد از آن هم چنانچه شرایط یاری کند، در مهر ماه در صورت ایجاد زیرساخت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی این جشنواره را برگزار می کنیم. لازم به ذکر است که شعار این جشنواره در فضای مجازی با هشتک #هر_ایرانی_یک_مهرور_سلامت فعالیت می‌کند.
دکتر جهانپور خاطرنشان کرد: نیکوکاری در حوزه سلامت علاوه براینکه محوریت این جشنواره ملی است، یکی از عناصری است که بیش از پیش در ماه های گذشته وجوه، لزوم و برکات و ثمرات آن را در کشور و در بسیج ملی مقابله با کرونا مشاهده کردیم و البته این موضوع در تمامی ابعاد سلامت قابلیت ارتقا خواهد داشت و امیدواریم که با محوریت نگاه سینمایی، شاعرانه، ادیبانه و هنرمندانه به موضوع نیک اندیشی و مهرورزی در حوزه سلامت، این جشنواره نقطه عطفی باشد تا برای ارتقای سطح مشارکت عمومی و اجتماعی در حوزه سلامت و البته فرهنگسازی و بسط و ترویج فرهنگ نیک اندیشی در حوزه سلامت، گام برداریم.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در ادامه این نشست در پاسخ به سوالی درخصوص ارائه مشاوره‌های تخصصی در حوزه سلامت به فیلمسازان، گفت: آثاری که وارد جشنواره می ‌شوند، اگر خود فیلمسازان خواهان مشاوره بوده باشند، مشاوره های لازم به آنها داده شده است. در عین حال آثاری که وارد جشنواره می شود، یکی از مواردی که در داوری های آن‌ها ارائه می شود، بحث های مرتبط و فرآیندهای حوزه سلامت است.
وی گفت: اگر فیلمی از نظر سینمایی و هنری برجستگی داشته باشند، اما قرابتی با سیاست ها و اهداف نظام سلامت و استانداردهای حوزه سلامت نداشته باشند، در لیست آثار برگزیده و در اکران جشنواره قرار نمی گیرد. بنابراین، یکی از فاکتورهایی که در داوری ها اعمال می شود، استاندارد بودن آثار از نظر فرآیندهای حوزه سلامت است.
دومین جشنواره فیلم کوتاه «مهر سلامت» ۲۳ تا ۲۶ مهرماه با حمایت خبری «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در اصفهان برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا ۳۱ مردادماه ۱۳۹۹ برای شرکت به جشنواره ارسال کنند. اطلاعات تکمیلی و فرم ثبت‌نام در وب‌سایت جشنواره www.msff.ir در دسترس است.
آدرس دبیرخانه اصفهان - خیابان نشاط - ابتدای خیابان فرشادی- ساختمان اهل البیت علیهم السلام، تلفن: ۳۲۲۰۷۷۶۴-۰۳۱

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • دکتر جهانپور: جشنواره «مهر سلامت» موثر در ترویج فرهنگ نیکوکاری سلامت

  دکتر جهانپور: جشنواره «مهر سلامت» موثر در ترویج فرهنگ نیکوکاری سلامت

  دکتر کیانوش جهانپور رییس شورای سیاستگذاری دومین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» گفت: پرداختن به سلامت به عنوان موضوع راهبردی همه جوامع، مستلزم مشارکت حداکثری مردم خواهد بود، لذا همه اقشار به نوعی در ارتقای شاخص های سلامت، نقش بسزایی خواهند داشت. از این رو، شعار دومین دوره جشنواره «هر ایرانی یک مهرورز سلامت» انتخاب شد.
 • مهلت شرکت در دومین جشنواره «مهر سلامت» تمدید شد

  مهلت شرکت در دومین جشنواره «مهر سلامت» تمدید شد

  مهلت شرکت در دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» اصفهان تمدید شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» علاقه‌مندان می‌توانند آثار مستند، داستانی و فیلمنامه خود را تا ۳۰ دقیقه که پس از سال ۱۳۹۶ تولید شده باشد، تا ۳۱ مردادماه ۱۳۹۹ برای شرکت به جشنواره ارسال کنند.
 • اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» معرفی شدند

  اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» معرفی شدند

  اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط‌ عمومی جشنواره، سیدحسین رضازاده مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان اصفهان و رئیس جشنواره، اعضای شورای سیاستگذاری دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت را منصوب کرد.
 • آسیب‌های اجتماعی یکی از مهمترین موضوعات جشنواره «مهر سلامت»

  آسیب‌های اجتماعی یکی از مهمترین موضوعات جشنواره «مهر سلامت»

  دکتر پژمان عقدک عضو شورای سیاستگذاری دومین جشنواره فیلم کوتاه «مهر سلامت» آسیب‌های اجتماعی، تهدید سلامت جسم و روان را یکی از مهمترین موضوعات فراخوان در دومین دوره جشنواره دانست.
 • فراخوان بخش ویژه «کرونا» در دومین جشنواره فیلم کوتاه «مهر سلامت»

  فراخوان بخش ویژه «کرونا» در دومین جشنواره فیلم کوتاه «مهر سلامت»

  دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» اصفهان کلیه آثار مرتبط با بیماری کرونا را به طور ویژه و در بخش مستقل مورد ارزیابی و داوری قرار خواهد داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» بپیرو مصوبه شورای سیاستگذاری جشنواره، جهت انعکاس خدمات ارزشمند و ایثارگرانه مدافعان سلامت و تجلیل از خدمات ایشان این بخش مستقل داوری می‌شود.
آخرین خبرها