اعضای هیات انتخاب جشنواره «سلفی ۲۰» معرفی شدند

محمدرضا عرب، مرضیه ریاحی، مرتضی خان محمد، مریم بحرالعلومی و پویا نبی به عنوان اعضای هیات انتخاب نخستین جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰»، محمدرضا عرب، مرضیه ریاحی، مرتضی خان محمد، مریم بحرالعلومی و پویا نبی مسئولیت انتخاب نخستین جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» را برعهده خواهند داشت.
محمدرضاعرب مستندساز، تهیه کننده و کارگردان سینما است. وی تاکنون ۳ فیلم سینمایی ، ۹ مجموعه مستند، ۷ فیلم مستند و کوتاه داستانی را کارگردانی کرده و تجربه ۶۰ حضور بین‌المللی و ۸۰ حضور ملی و کسب بیش از ۳۰ جایزه معتبر داخلی و خارجی را در کارنامه کاری خود دارد.
مرضیه ریاحی فیلمساز و سردبیر «پایگاه خبری فیلم کوتاه»، دارای مدرک کارشناسی سینما، عضو بنیاد توسعه سینمای آسیا و اقیانوسیه «نتپک» و عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران است. وی با فیلم کوتاه «کلاس رانندگی» واجد شرایط رقابت در بخش فیلم کوتاه آکادمی اسکار ۲۰۲۰ بود.
مرتضی خان محمد دارای مدرک کارشناسی سینما و مدیر فیلمبرداری سینما و فیلم های بلند داستانی و کوتاه بسیاری بوده است. وی سال گذشته نیز نامزد بهترین فیلمبرداری انجمن فیلم کوتاه ایران(ایسفا) برای فیلمبرداری «پاندای قرمز» شده بود.
مریم بحرالعلومی نویسنده و کارگردان، مجری طرح و پخش کننده جهانی فیلم کوتاه و فارغ التحصیل رشته سینما از دانشگاه استانبول است که پیش از این سیمرغ بهترین کارگردانی از جشنواره بین المللی فیلم فجر را از آن خود کرده است و عضو هیات انتخاب دو دوره از جشنواره فیلم‌های ایرانی تورنتو و... بوده است.
پویا نبی فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار، نویسنده و کارگردان سینما و سازنده فیلم های كوتاه «ماه عسل»، «سایلنت» و «خوابگردها» است. وی سابقه حضور در بیش از ۳۰ جشنواره ملی و بین المللی و کسب جوایز متعددی را در کارنامه کاری خود دارد.
جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» در اولین دوره برگزاری خود با موضوع کرونا و تاثیر آن بر شهر، جامعه، افراد و مناسبات، محیط زیست و... پاییز ۹۹ به صورت آنلاین برگزار می شود. این جشنواره شامل بخش های فیلم کوتاه داستانی، مستند، فیلم سلفی، فیلم با موضوع تقدیر از قهرمانان و شهدای سلامت، فیلم با موضوع ملی، بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و جایزه ویژه هیات داوران به «یک نگاه خلاق» می شود.
آخرین مهلت ارسال اثر به این رویداد سینمایی به دبیری مریم دوستی ۲۰ شهریور ماه اعلام شده است. فراخوان و جزییات برگزاری در سایت جشنواره به نشانی www.selfie20shortfilmfestival.com اعلام شده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • فیلم‌های راه یافته به مسابقه جشنواره فیلم کوتاه «سلفی 20» معرفی شدند

  فیلم‌های راه یافته به مسابقه جشنواره فیلم کوتاه «سلفی 20» معرفی شدند

  هیات انتخاب اولین جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» از میان ۴۲۰ اثر رسیده به دبیرخانه این رویداد، ۵۹ فیلم را برای راهیابی به مرحله داوری معرفی کردند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات انتخاب جشنواره متشکل از محمدرضا عرب، مرضیه ریاحی، مرتضی خان محمد، مریم بحرالعلومی و پویا نبی اسامی منتخبین خود را اعلام کردند.
 • تقدیر یونسکو از دو هنرمند در نخستین جشنواره «سلفی ۲۰»

  تقدیر یونسکو از دو هنرمند در نخستین جشنواره «سلفی ۲۰»

  نخستین جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» و کمیسیون ملی یونسکو به منظور تجلیل از دو هنرمند پیشکسوت سینما تفاهم نامه همکاری امضا کردند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰»، تفاهم‌نامه همکاری میان این رویداد سینمایی و کمیسیون ملی یونسکو در ایران در جلسه‌ای با حضور حجت الله ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو و مریم دوستی موسس و دبیر جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» امضا شد.
 • محمدجواد حق‌شناس: همزیستی با کرونا را باید یاد بگیریم

  محمدجواد حق‌شناس: همزیستی با کرونا را باید یاد بگیریم

  محمدجواد حق‌شناس رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران معتقد است باید راهکارهای همزیستی با کرونا را بیاموزیم و شعار «کرونا را شکست می دهیم» آدرس اشتباهی بود که در ابتدای شیوع این ویروس داده شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» وی تاکید کرد: ما باید یاد بگیریم که چطور با کرونا همزیستی و زندگی سالمی را انجام دهیم.
 • اولین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» برگزار شد

  اولین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» برگزار شد

  در اولین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» که با حضور اعضای آن در محل دبیرخانه این رویداد برگزار شد، جلب مشارکت مردمی در جشنواره و تاکید بر محورهایی نظیر آموزش و حقوق شهروندی، پایداری اجتماعی و تغییر سبک زندگی در همزیستی با کرونا مورد بررسی قرار گرفت.
 • اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» معرفی شدند

  اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» معرفی شدند

  حبیب ایل بیگی، محمدجواد حق شناس، مهرداد خوشبخت، افشین هاشمی، مرجان ریاحی و مریم دوستی به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰»، اعضای شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» معرفی شدند.
آخرین خبرها