آکادمی اسکار اکران آنلاین را برای رقابت 2021 می‌پذیرد

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار اعلام کرد برای نخستین بار و به عنوان تنها بار تصمیم گرفته است فیلم‌هایی که اکران آنلاین داشته‌اند را نیز حائز شرایط شرکت در رقابت‌ اسکار 2021 بداند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» آکادمی اسکار اعلام کرد به طور موقت و تنها برای یک سال فیلم‌هایی که قرار بوده در سالن‌های سینما اکران شوند اما به دلیل شیوع ویروس کرونا در عوض در VOD ها اکران آنلاین داشته‌اند؛ می‌توانند در اسکار 2021 شرکت کنند.
این فیلم‌ها همچنین در طول ۶۰ روز اکران آنلاین خود باید در سایت نمایش آنلاین آکادمی اسکار (ویژه اعضا) نیز به نمایش گذاشته شوند.
«دیوید روبین» رئیس آکادمی اسکار و «دان هادسن» رئیس هیات مدیره آکادمی در بیانیه‌ای اعلام کردند: «آکادمی قویا معتقد است که هیچ روشی فوق العاده تر از تماشای جادوی سینما روی پرده بزرگ سینما نیست و تعهد ما به این موضوع تغییرناپذیر است؛ اما بحران تاریخی و تراژیک شیوع ویروس کرونا ما را ملزم به ایجاد تغییراتی موقت در قوانین کرده است. آکادمی در این دوران نامطمئن از همکاران و اعضای خود حمایت می‌کند و اهمیت آثار آنها باید دیده و مورد تقدیر قرار بگیرد، به ویژه در برهه زمانی کنونی که سینمادوستان بیش از از هر زمان دیگری فیلم‌ها را ستایش می‌کنند.
با آغاز مجدد فعالیت سینماها، شرایط ۷ روز اکران تجاری در سینما به عنوان یکی از شرایط اصلی حضور در جوایز اسکار بار دیگر اعمال خواهد شد و فیلم‌هایی که پیش از این اکران آنلاین شده‌اند دیگر نیازی به اکران سینمایی نخواهند داشت. آکادمی نیز علاوه بر منطقه لس آنجلس، ۷ روز اکران در نیویورک، شیکاگو، میامی، آتلانتا و منطقه خلیج سانفرانسسیکو را نیز خواهد پذیرفت.
آکادمی اسکار همچنین اعلام کرد دو شاخه بهترین تدوین صدا و بهترین صداگذاری ادغام می شوند و از این پس یک جایزه به این دو شاخه تعلق خواهد گرفت و بنابراین تعداد شاخه‌های آکادمی اسکار به ۲۳ کاهش می‌یابد.
همچنین برای اولین بار، تمامی اعضا واجد شرایط رای دادن در مرحله اولیه شاخه بهترین فیلم بین‌المللی خواهند بود. اعضا برای رای دادن باید حداقل زمانی تعیین شده از آثار سینمایی را تماشا کرده باشند.
نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها