مستندهای حامد ذوالفقاری و پناه‌برخدا رضایی در جشنواره «هات داکس»

مستندهای حامد ذوالفقاری و پناه‌برخدا رضایی به بیست و هفتمین جشنواره جهانی مستند «هات‌داکس» کانادا راه یافتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره مهمترین و بزرگ‌ترین رویداد مستند و بازار فیلم در آمریکای شمالی و مورد تایید آکادمی اسکار است.
«هات‌داکس» برای ترویج و تولید فیلم مستند در جهان پایه‌گذاری شده و هر سال بیش از ۲۰۰ فیلم در این رویداد به نمایش گذاشته می‌شود و حدود ۲۰۰۰ مستندساز، تهیه‌کننده، خریدار و توزیع‌کننده فیلم مستند از سراسر جهان در جشنواره حضور پیدا می‌کنند.
مستند زنان آفتاب: یک گاه‌نگاری درباره دیدن ساخته حامد ذوالفقاری در بخش مسابقه فیلم‌های بلند جشنواره حضور خواهد داشت و چشم‌ها و دست‌ها ساخته پناه‌برخدا رضایی در بخش رسمی «ویترین جهان» حضور دارد.
زنان آفتاب: یک گاه‌نگاری درباره دیدن به شیوه مشارکتی ساخته شده است. در این فیلم 6 زن خانه‌دار در روستای کويری شفيع‌آباد در شهداد کرمان، بعد از گذراندن دوره آموزش‌های اوليه فیلمسازی توسط کارگردان فیلم و گروهی از تسهیلگران اجتماعی، برای مشارکت در حل مشکلات روستا و ارتقاء نقش زنان در جامعه، شروع به توليد و نمايش فيلم‌های کوتاه از فعالیت‌های خود در حسینیه روستا می‌کنند. فعالیت‌هایی که همزمان با مخالفت گروه‌های سنتی در روستا، سرآغاز تغییراتی در نگاه و باور این زنان به خود و توانمندی های آنها می‌شود.
در خلاصه داستان چشم‌ها و دست‌ها آمده:
این فیلم مستندی است از زندگی یک زوج که باور دارند یکی چشم است برای دیگری و یکی دست است برای آن دیگری...
طبق برنامه‌ اعلام‌شده قرار بود که جشنواره از ۵ تا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ در شهر تورنتو کانادا برگزار شود، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، این رویداد سینمایی به تعویق افتاده است.
به دلیل بحران کرونا، داوران جشنواره هات‌داکس فیلم‌ها را آنلاین دیده و نتایج را اوایل ماه می اعلام می‌کنند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها