پیام مدیرعامل انجمن سینمای جوانان به جشنواره منطقه‌ای «آسوریک»

سید صادق موسوی مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران به مناسبت برگزاری شصت و چهارمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان- آسوریک پیامی را منتشر کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی شصت و چهارمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان، سید صادق موسوی مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران در آستانه برگزاری چهارمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان-آسوریک پیامی را منتشر کرد.


در این پیام آمده است:
«هر بامداد، خورشید از خاستگاه پهلوانان اساطیری ایران زمین بوسه بر خاک این «مرز پر گهر» می‌زند و به شوق دیرپای تماشای قرن‌ها تمدن و اصالت، گیسوانش را از فراز تفتان بر این «سرچشمه هنر» می‌افشاند.
سرزمین سیستان و بلوچستان، میراث‌دار هزاران ساله فرهنگ و هنر جهانیان است و خشت خشت بنای کهن‌اش، ردی از فرهیختگی نیاکان نیک‌اندیش را به یادگار دارد.
سرزمینی که فردوسی بزرگ، رستم‌اش را آن‌جا بر بدسگالان چیره می‌سازد؛ سنگ‌نگاره‌های دره‌ نگارانش بر تارک فرهنگ بشریت می‌درخشد و سفالین منقوش پنج هزار ساله‌اش سر بر آسمان هنر بی‌مرز دنیای امروزین می‌ساید.
امروز چامه مفاخره «بز» و «آسوریک» شهر سوخته، بار دیگر در دالان تاریخ طنین انداخته و در این جدل بی‌پایان، آنچه «چون میخی بر زمین کوبیده شده»، درفش افراشته هنرمندان شایسته ایران ‌زمین در همیشه‌ ادوار است.
و اینک زاهدان، شصت و چهارمین وعده‌گاه هنرمندان جوان است و «آسوریک»، فرصت مبارکی است که فیلمسازان، فیلمنامه‌نویسان و عکاسان برگزیده از جای‌جای میهن پرشکوه‌مان، رقابتی شورانگیز را رقم بزنند و خاطراتی شیرین بیافرینند.
شیرینی این دیدار، گوارایتان»


شصت و چهارمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «آسوریک» از تاریخ ۹ الی ۱۲ دی ماه سال ۱۳۹۸ به مدت چهار روز در استان سیستان و بلوچستان، شهر زاهدان با حضور استان‌های (خراسان شمالی، سمنان، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، یزد، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، تهران و سیستان و بلوچستان) توسط انجمن سینمای جوانان ایران دفتر زاهدان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان جشنواره منطقه‌ای «آسوریک» معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره منطقه‌ای «آسوریک» معرفی شدند

  شصت و چهارمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «آسوریک» در مراسمی با حضور رییس سازمان سینمایی، مسئولان استان سیستان و بلوچستان و چهره‌های فرهنگی و هنری با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» اختتامیه این رویداد فرهنگی و هنری شامگاه پنجشنبه در سینما هلال زاهدان برگزار شد.
 • داوران جشنواره منطقه‌ای «آسوریک» معرفی شدند

  داوران جشنواره منطقه‌ای «آسوریک» معرفی شدند

  ۱۷ داور آثار حاضر در بخش‌های «فیلم»، «فیلم‌نامه» و «عکس» آسوریک را داوری می‌کنند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوان، داوران بخش های رقابتی آسوریک معرفی شدند.
 • ۱۰ فیلم منتخب جشنواره فیلم کوتاه تهران در زاهدان

  ۱۰ فیلم منتخب جشنواره فیلم کوتاه تهران در زاهدان

  ۱۰ فیلم منتخب جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در جشنواره آسوریک به نمایش درمی آید. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» جدول نمایش آثار در این رویداد فرهنگی هنری منتشر شد و ده فیلم منتخب سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در جشنواره آسوریک اکران می‌شوند.
 • اسامی فیلمنامه‌های راه‌یافته به جشنواره «آسوریک» اعلام شد

  اسامی فیلمنامه‌های راه‌یافته به جشنواره «آسوریک» اعلام شد

  فیلمنامه‌های راه‌یافته به بخش مسابقه شصت و چهارمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «آسوریک» معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات انتخاب و داوری بخش فیلمنامه متشکل از: علی‌اکبر قاضی‌نظام، جابر قاسمعلی و مریم اسمی‌خانی اسامی 18 فیلمنامه راه‌یافته به این رویداد منطقه‌ای را اعلام کردند.
 • پوستر جشنواره منطقه‌ای «آسوریک» رونمایی شد

  پوستر جشنواره منطقه‌ای «آسوریک» رونمایی شد

  با حضور مسئولان جشنواره آسوریک و مقامات استانی، از پوستر این رویداد فرهنگی در استانداری سیستان و بلوچستان رونمایی شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی شصت و چهارمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان، در مراسمی با حضور مدیران جشنواره و جمعی از مقامات استانداری سیستان و بلوچستان از پوستر این رویداد هنری رونمایی شد.
آخرین خبرها