نشست‌های تخصصی 36 – 20 در جشنواره فیلم کوتاه آغاز به کار کرد

دومین‌ روز جشنواره سی‌و‌ششم فیلم کوتاه تهران با تنوع در دسته‌بندی اکران‌ها و برگزاری نشست‌های تخصصی ادامه پیدا کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران؛ در دومین روز جشنواره، 22 فیلم کوتاه داستانی در بخش مسابقه ملّی اکران شد. این فیلم‌ها در 4 سانس و در دو سالن پردیس سینما‌گالری ملت به نمایش درآمدند.
نخستین اکران بخش ویژه «سینما و کتاب»، در دو سانس مجزا، در سالن‌های یک و دو نمایش داده شد. در این بخش 12 فیلم در جدول اکران‌ها جای گرفته بود.
نمایش اول 15 فیلم بخش بین‌الملل، در دو سانس مجزا و در سالن 3 پردیس ملت مقابل دیدگان مخاطبان قرار گرفت. این دو اکران در کنار نمایش ویژه 4 فیلم‌ کوتاه منتخب جشنواره «برلین»، برای بخش بین‌الملل در نظر گرفته شده بود.

نمایش اول 6 فیلم مستند در بخش مسابقه ملی هم در دو سانس مجزا در سالن شماره چهار به نمایش در آمد.

بخش‌های تجربی و انیمیشن امروز، نخستین برنامه‌های اکران خود را در جدول جشنواره داشتند. 9 فیلم تجربی در بخش ملی در سانس دو اکران‌های سالن چهار پخش شد. 12 پویا‌نمایی بخش ملی هم یک سانس از اکران‌ها را به خود اختصاص دادند.

نخستین کارگاه‌های آموزشی جشنواره نیز تحت عنوان «20 نشست 36» در دومین روز جشنواره برگزار شد.

کارگاه‌های روز نخست با محوریت فیلم‌برداری، به دبیری علمی «محمود کلاری» بود. «فضا‌سازی با نورپردازی» ، «فضا‌سازی در تصویر» ، «رابطه‌ی دوربین با فیلم‌نامه» و «تجربه‌گرایی در فیلم‌برداری» عناوین کارگاه‌های روز نخست بودند. «ارسطو مداحی‌گیوی»، «تورج اصلانی» و «ساعد نیک‌ذات» اساتیدی بودند که در این کارگاه‌ها به عنوان مدرس حضور ‌پیدا کردند.

از ساعت 16:30 دقیقه، «سیمونه اسپاتی» که یکی از عوامل برگزارکننده «بخش کوتاه جشنواره فیلم برلین» است، صحبت‌هایی را در رابطه با بخش فیلم‌کوتاه این جشنواره آلمانی ارائه کرد.

در پایان روز دوم نیز جلسه نقد و بررسی آثار شرکت‌کننده از ساعت 23 آغاز شد و تا پاسی از شب ادامه داشت. در این برنامه منتقدین و کارشناسان به تحلیل فیلم‌های بخش مسابقه ملی پرداختند.
سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از 18 تا 24 آبان‌ماه تدر پردیس سینما‌گالری ملت در حال برگزاری است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در مرکز همایش‌های برج میلاد معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مراسم که با حضور «حسین‌انتظامی»؛ رئیس سازمان سینمایی، «سیدصادق موسوی»؛ دبیر جشنواره و «مصطفی کاظمی»؛ مشاور عالی و مدیر کل حوزه ریاست شهرداری تهران و... برگزار شد.
 • محمد اطبایی: اگر یک کالا بخواهد در بازار جهانی مشتری داشته باشد، باید به برند تبدیل شود

  محمد اطبایی: اگر یک کالا بخواهد در بازار جهانی مشتری داشته باشد، باید به برند تبدیل شود

  نخستین نشست روز پنجم کارگاه‌های آموزشی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با موضوع «عرضه و پخش بین‌المللی فیلم» برگزار شد که «محمد اطبایی» این موضوع را به بحث گذاشت. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» محمد اطبایی گفت: اگر یک کالا بخواهد در بازار جهانی مشتری داشته باشد، باید به برند تبدیل شود.
 • معرفی داوران بخش ملی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

  معرفی داوران بخش ملی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

  اعضای هیأت داوران بخش مسابقه ملی سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» ابراهیم فروزش، حسن زاهدی، محمود ارژمند، مهرداد زاهدیان، مریم کشکولی‌نیا، پریوش نظریه و نیما جاویدی آثار بخش ملی این دوره از جشنواره را داوری می‌کنند.
 • پنج فیلم برتر از نگاه تماشاگران در روز پنجم جشنواره فیلم کوتاه تهران

  پنج فیلم برتر از نگاه تماشاگران در روز پنجم جشنواره فیلم کوتاه تهران

  پنج فیلم برتر از نگاه تماشاگران در روز پنجم جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) مسئولیت انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را در سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران برعهده داشته و هر روز ۵ فیلمی که بیشترین تعداد آرای تماشاگران را بدست آورده معرفی خواهد کرد.
 • از جمال میرصادقی در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تجلیل شد

  از جمال میرصادقی در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تجلیل شد

  مراسم شب «کتاب و سینما» و رونمایی از تازه‌های نشر انجمن سینمای جوانان ایران در چهارمین روز از «سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» با حضور سیدصادق موسوی؛ دبیر جشنواره، علیرضا رضاداد؛ عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره، علی ‌اکبری و فرج‌الله رجبی نمایندگان شهر شیراز در مجلس شورای اسلامی و برخی نویسندگان آقار گردآوری شده در کتاب «این‌سو واقعیت، آن‌سو خیال» در سالن شماره 5 پردیس سینمایی ملت برگزار شد.