حضور پررنگ ایران در سی و دومین جشنواره مستند آمستردام «ایدفا»

سی و دومین جشنواره جهانی مستند آمستردام «ایدفا» فهرست کامل منتخبین این دوره را با حضور پررنگ سینمای مستند ایران اعلام کرد. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که معتبرترین رویداد سالانه سینمای مستند جهان است، همه ساله حدود ۲۵۰ مستند را در بخش‌های مختلف خود به نمایش می‌گذارد.
مستند سایه‌های بی‌خورشید به کارگردانی مهرداد اسکویی در نخستین نمایش جهانی خود ضمن حضور در بخش مسابقه مستند بلند در افتتاحیه «ایدفا» به روی پرده می‌رود.
این مستند روایتگر داستان پنج زن در کانون و اصلاح و تربیت است که به جرم همدستی در قتل پدر، همسر و یا عضو مذکر خانواده دروان محکومیت خود را سپری می‌کنند.
مستند خلاف جهت عقربه‌های ساعت ساخته جلال وفایی در بخش رقابتی مستندهای نیمه بلند حضور دارد.
محسن مخملباف، سینماگر ایرانی که یکی از داوران بخش رقابتی اصلی جشنواره مستند آمستردام است نیز با مستند یک لحظه معصومیت محصول مشترک ایران و فرانسه در بخش «فوکوس» جشنواره حضور دارد.
Nerd_Funk ساخته مشترک علی اسلامی و مملی شفاهی به عنوان محصول مشترک هلند، فرانسه و ایران در بخش رقابتی «داک لب » حضور دارد.
جشنواره مستند آمستردام «ایدفا» پیش از این نیز نام چهار مستند ایرانی را اعلام کرده بود. در بخش غیررقابتی «Luminous» فقدان به کارگردانی فاطمه ذوالفقاری، تارهای ممنوعه ساخته حسن نوری (محصول مشترک ایران و افغانستان) و کاغذپاره‌ها به کارگردانی بهزاد نعلبندی به نمایش درمی‌آیند.
در بخش رقابتی مستند کودک و نوجوان آشو به کارگردانی جعفر نجفی به نمایندگی از سینمای ایران حضور دارد.
سی و دومین جشنواره جهانی مستند آمستردام «ایدفا» از۲۰ نوامبر تا اول دسامبر در هلند برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها