عزیزالله حمیدنژاد: جشنواره فیلم کوتاه در این سال­‌ها به جوانان انگیزه زیادی داده است

عزیزالله حمیدنژاد در آستانه برگزاری سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌­المللی فیلم کوتاه تهران، این جشنواره را عامل ایجاد انگیزه بسیاری در جوانان طی این سال‌­ها و دارای نقش مؤثر در روحیه بخشیدن به آن‎ها، دانست.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری سی‎و‌ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران؛ عزیزالله حمیدنژاد، کارگردان سینما و تلویزیون در خصوص سینمای کوتاه تأکید کرد: «فیلم ساختن در عرصه کوتاه جزو آمال و آرزوهای مهم بسیاری از جوانان است و امروزه بسیاری از جوانان تلاش می­‌کنند با به دست آوردن امکانات و حتی سرمایه شخصی خود فیلم کوتاه بسازند.»
این کارگردان باتجربه به این پرسش که چطور می‌­توانیم یک ایده را به یک فیلم کوتاه خوب تبدیل کنیم؟ پاسخ داد: «به عقیده من موضوع فیلم کوتاه را باید ابتدا با طراحی ساده روی کاغذ یا در کامپیوتر با تعدادی تصاویر ساده و بدون کلام که موضوعی را به مخاطب منتقل می‌کند، ترسیم کرد. اگر فیلم‌ساز موفق شد چنین کاری کند و پس از آن فیلم خود را بسازد، می­‌تواند با استفاده از نور، رنگ، موسیقی و افکت به آن غنا ببخشد.»
کارگردان اثر بیادماندنی «هور در آتش» در خصوص این‌که چه موضوعاتی قابلیت تبدیل شدن به فیلم کوتاه دارند، بیان کرد: «در قدم اول فیلم‌ساز باید موضوعی را انتخاب کند که به لحاظ ساختار و محتوا قابل اجرا و جذاب باشد. موضوعات بسیاری است که قابلیت فیلم‌سازی کوتاه دارند؛ مثل تضادهای اجتماعی، عشق‌های پوشالی، اراده و ایمان، تکنولوژی و تنبلی، نوع دوستی، غلبه بر ناامیدی و ...»
حمیدنژاد در رابطه با نقش جشنواره فیلم کوتاه تهران در ارتقای کیفی حوزه فیلم کوتاه گفت: «جشنواره فیلم کوتاه طی این سال­‌ها انگیزه بسیاری به جوانان داده و در روحیه بخشیدن به آن‎ها نقش مؤثری داشته است. جوان امروز همین که بداند جایی هست که فیلمش به نمایش عمومی درمی‌­آید و ارزیابی می­‌شود، انرژی گرفته و تلاش می­‌کند فیلمش را بسازد.»
کارگردان سریال «بانوی عمارت» با آرزوی این‌که هیچ استعدادی به دلیل نبود امکانات در کشور سرکوب نشود، افزود: «دیدن فیلم­‌های مختلف در این جشنواره مثل یک کلاس درس برای فیلم‌ساز است و او را ترغیب به کار می­‌کند.»
سی‌وششمین جشنواره بین­‌المللی فیلم کوتاه تهران به‌دبیری سیدصادق موسوی، 19 تا 24 آبان‌ماه در پردیس ملت برگزار می­‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در مرکز همایش‌های برج میلاد معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مراسم که با حضور «حسین‌انتظامی»؛ رئیس سازمان سینمایی، «سیدصادق موسوی»؛ دبیر جشنواره و «مصطفی کاظمی»؛ مشاور عالی و مدیر کل حوزه ریاست شهرداری تهران و... برگزار شد.
 • محمد اطبایی: اگر یک کالا بخواهد در بازار جهانی مشتری داشته باشد، باید به برند تبدیل شود

  محمد اطبایی: اگر یک کالا بخواهد در بازار جهانی مشتری داشته باشد، باید به برند تبدیل شود

  نخستین نشست روز پنجم کارگاه‌های آموزشی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با موضوع «عرضه و پخش بین‌المللی فیلم» برگزار شد که «محمد اطبایی» این موضوع را به بحث گذاشت. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» محمد اطبایی گفت: اگر یک کالا بخواهد در بازار جهانی مشتری داشته باشد، باید به برند تبدیل شود.
 • معرفی داوران بخش ملی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

  معرفی داوران بخش ملی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

  اعضای هیأت داوران بخش مسابقه ملی سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» ابراهیم فروزش، حسن زاهدی، محمود ارژمند، مهرداد زاهدیان، مریم کشکولی‌نیا، پریوش نظریه و نیما جاویدی آثار بخش ملی این دوره از جشنواره را داوری می‌کنند.
 • پنج فیلم برتر از نگاه تماشاگران در روز پنجم جشنواره فیلم کوتاه تهران

  پنج فیلم برتر از نگاه تماشاگران در روز پنجم جشنواره فیلم کوتاه تهران

  پنج فیلم برتر از نگاه تماشاگران در روز پنجم جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) مسئولیت انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را در سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران برعهده داشته و هر روز ۵ فیلمی که بیشترین تعداد آرای تماشاگران را بدست آورده معرفی خواهد کرد.
 • از جمال میرصادقی در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تجلیل شد

  از جمال میرصادقی در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تجلیل شد

  مراسم شب «کتاب و سینما» و رونمایی از تازه‌های نشر انجمن سینمای جوانان ایران در چهارمین روز از «سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» با حضور سیدصادق موسوی؛ دبیر جشنواره، علیرضا رضاداد؛ عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره، علی ‌اکبری و فرج‌الله رجبی نمایندگان شهر شیراز در مجلس شورای اسلامی و برخی نویسندگان آقار گردآوری شده در کتاب «این‌سو واقعیت، آن‌سو خیال» در سالن شماره 5 پردیس سینمایی ملت برگزار شد.