فیلم‌نامه «مثل یک راز» فینالیست جشنواره «فلیکر رود آیلند» آمریکا

فیلم‌نامه «مثل یک راز» نوشته سعید زمانیان در بخش مسابقه فیلم‌نامه‌نویسی بیست‌و‌سومین دوره جشنواره جهانی فیلم «فلیکر رود آیلند» آمریکا به مرحله نهایی راه پیدا کرد.
به‌ گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم‌نامه «مثل یک راز» نوشته سعید زمانیان در کنار 41 فیلم‎نامه دیگر منتخب از مجموع 543 فیلم‌نامه شرکت‎کننده از سراسر جهان، در مرحله نهایی بخش مسابقه فیلم‌نامه بیست‌و‌سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «فلیکر رود آیلند» رقابت می‌کند.
گفتنی‌است سعید زمانیان با «مثل یک راز» که پیش از این به فینال دهمین دوره جشنواره Oaxaca Film Fest مکزیک راه پیداکرده و همچنین موفق به کسب جایزه بهترین فیلم‌نامه کوتاه از جشنواره Florence Film Awards ایتالیا شده است، سومین حضور بین‌المللی خود را در این جشنواره تجربه می‌کند.
جشنواره «فلیکر رود آیلند» یکی از ١٠ جشنواره برتر آمریکا در زمینه سینما و یکی از ٥٠ فستیوال برتر از نگاه مجله‌ی Movie Maker و همچنین یکی از رویدادهای مهم سینمایی مورد تأیید فستیوال بفتا و آکادمی اسکار است و همه ساله برندگان خود را در بخش‌های مختلف به آکادمی اسکار معرفی می‌کند.
در بخش مسابقه فیلم‌نامه این جشنواره، فیلم‌نامه‌ها از حیث خلاقیت‌، ایده‌ی نو، دیدگاه، بکر بودن و اصالت و استفاده از زبان، با تأکید بر عنصر اصلی ارتباط و نحوه تکمیل و تبدیل شدن آن توسط زبان فیلم، داوری می شوند. برنده جایزه بزرگ بخش فیلم‌نامه این جشنواره جوایزی با ارزش بیش از 10،000 دلار دریافت می‌کند که شامل سفر، اقامت حداکثر چهار شب، نرم افزار Final Draft و معرفی فیلم‌نامه نیز هست.
اسامی برندگان این دوره بخش مسابقه فیلم‌نامه‌نویسی جشنواره، 29 اکتبر اعلام می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها