نمایش مستند «سارا» در جشنواره فیلم‌های دیجیتالی هلند

فیلم مستند سارا به کارگردانی هادی شریعتی که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است، در جشنواره فیلم‌های دیجیتالی Mozi Motion هلند به نمایش گذاشته می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سومین دوره جشنواره فیلم‌های دیجیتالی Mozi Motion (آیفون فیلم فستیوال) از 13 تا 21 مهرماه در شهر «هیلورسوم» هلند برگزار می‌شود و مستند سارا ساخته‌ هادی شریعتی، یکی از آثار منتخب این رویداد سینمایی اروپایی است.
این فیلم تاکنون برنده نشان برنز بهترین فیلم خارجی از جشنواره بین‌المللی فیلم «کویین‌پالم» آمریکا و نشان ویژه بهترین مستند جشنواره LACK CITY هند شده و در بخش مسابقه جشنواره DMZ Docs کره‌جنوبی و جشنواره «هیدالگو» مکزیک نیز روی پرده رفته است.
در خلاصه موضوع مستند سارا آمده است: فیلمساز در روز تولد فرزندش، از صحبت‌های پزشک متوجه نابینایی‌ دخترش می‌شود، اما او و همسرش کم‌کم متوجه می‌شوند که چشم راست او بینایی مختصری دارد. آنها به واقعیت نگاه می‌کنند و شروع به ضبط زندگی او می‌کنند. یک روز سارا تلاش می‌کند کبوتر را از قفس آزاد کند. روز دیگر او به آرامی پیاده می‌رود. در اینجا زندگی او در زمان‌های مختلف نقاشی شده است...
این فیلم توسط فرشاد فداییان تدوین شده است و دیگر عوامل ساخت آن عبارتند از: تصویر: هادی شریعتی، حمیده شریعتی و محمد مجلل، صدابردار: محمدجواد یمقی، صداگذار: حسین قورچیان، آهنگساز: علیرضا چولایی، عکاس: محسن ساربانی، مدیر تولید: ابوذر کبیری، طراحی پوستر: فراز فداییان. مستند سارا از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.