بازگشت جایزه پژوهش فیلم مستند به جشنواره فیلم کوتاه تهران

نشست هیات مدیره انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند با مسئولان انجمن سینمای جوانان برگزار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این نشست که با حضور سیدصادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوان، آرش رصافی، سعید پور اسماعیلی و... از مدیران انجمن سینمای جوان و همچنین محسن استادعلی رئیس انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند، هادی معصوم دوست و آرش اسحاقی از اعضای هیات مدیره و محمد آفریده مشاور عالی انجمن صنفی کارگردانان، برگزارشد همکاری بیشتر این دو مجموعه به ویژه در زمینه تولید، آموزش و برگزاری جشنواره فیلم کوتاه مورد بررسی و هم‌اندیشی قرار گرفت.
همکاری دو سویه و تعامل بیشتر انجمن سینمای جوانان در خصوص آموزش با اعضای صنف یکی از موارد مورد گفتگو بود که پیشنهاد شد انجمن سینمای جوان با توجه به ظرفیت و اهمیت سینمای مستند به عنوان سینمایی آگاهی بخش و بی واسطه، حضور جدی تر و تاثیر گذارتری در برگزاری کارگاه‌ها، ورک شاپ‌ها و فعالیتهای گوناگون انجمن سینمای جوان داشته باشد.
در این جلسه با توجه به اهمیت پژوهش و تحقیق که از عوامل مهم و کلیدی سینمای مستند است و شناخت و آشنایی فیلمسازان را با جهان پیرامون بیشتر فراهم می‌سازد، در خواست شد تا جایزه پژوهش فیلم مستند که در دوره پیش از جشنواره فیلم کوتاه حذف شده بود دوبارا به جوایز جشنواره بازگردانده شود. سید صادق موسوی پذیرفت که بازگرداندن این جایزه را در جشنواره پیش رو در دستور کار قرار دهد.
از سوی دیگر در این نشست به آسیب شناسی فیلم کوتاه مستند پرداخته شد که در سالهای گذشته با توجه به سیاستهای نادرست، بخش مهم و خلاق و بنیادین این سینما، کمتر مورد اقبال قرار گرفته است. در این خصوص انجمن سینمای جوانان به عنوان متولی و حامی اصلی فیلم کوتاه در کشور آمادگی خود را در خصوص تولید مستند کوتاه با نگاهی جدی‌ و تاثیرگذارتر اعلام کرد و طبق گفتگوهای صورت گرفته قرار شد فیلم‌های مستند کوتاه حرفه‌ای که از کیفیت بالا برخوردار است، جدای از تولید فیلم‌های مستند آموزشی و نیمه حرفه ای مرسوم انجمن، حمایت بیشتری به عمل آورد.
در پایان نشست قرار شد، انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند به عنوان تقدیر از حضور با نشاط جوانان خلاق و باتجربه سینمای کوتاه در جشنواره فیلم کوتاه تهران، نشان ویژه انجمن صنفی سینمای مستند را به بهترین فیلم مستند جشنواره اهدا کند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها