خانه سینمای مستند مازندران افتتاح می‌شود

مراسم افتتاحیه خانه سینمای مستند مازندران با حضور مسئولان، هنرمندان و فعالان این عرصه در شهر ساری برگزار می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این آیین گشایش از ساعت 16 عصر جمعه 17 اسفند 97 در سینمای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساری برگزار خواهد شد.
در این مراسم که با حضور نسل‌های مختلف مستندسازان مازندران برگزار می‌شود، خانه سینمای مستند مازندران رسما افتتاح می‌شود.
در این برنامه که سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد مدیرعامل و جمعی از مسئولان مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی نیز حضور خواهند داشت، علاوه بر رونمایی از آرم خانه سینمای مستند مازندران، از مستندسازان برجسته‌ی مازندرانی آقایان خسرو سینایی، ابراهیم مختاری و فرشاد فدائیان به پاس سال‌ها تلاش در عرصه‌ی سینمای مستند ایران قدردانی بعمل می‌آید. همچنین از برخی مستندسازان جوان این استان که موفقیت‌هایی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی کسب کرده‌اند، تجلیل خواهد شد.
شایان ذکر است که خانه سینمای مستند مازندران تشکلی صنفی هنری است که با تلاش و پیگیری جمعی از مستندسازان علاقمند، با اهداف آموزشی، تولید و پیگیری‌های صنفی، با حمایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران شکل گرفته است که این خانه از 27 خرداد ماه سال جاری و با تشکیل مجمع عمومی آغاز به کار کرد.
رییس هیات مدیره خانه سینمای مستند مازندران گفت: نهادسازی یکی از اساسی‌ترین ملزومات فرآیندسازی در توسعه بخشی و عمومی است.
حسین نادعلی‌زاده اظهار داشت که این نهادها پنج خصوصیت بارز دارند؛ تخصص‌گرا و مستقل بوده، پاسخگو و کارکرد محور و انگیزه‌گرا هستند.
وی افزود: انجمن و تشکل‌های صنفی یکی از انواع نهادها هستند که به کمک ویژگی‌های مذکور می‌توانند نقش موثری در شکل‌گیری و توسعه یک پدیده اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و علمی داشته باشند.
نادعلی‌زاده خاطرنشان کرد: خانه سینمای مستند مازندران تشکلی صنفی است که با هدف جریان‌سازی مطالبه حقوق صنفی مستندسازان شکل گرفته است.
وی تصریح کرد: مازندران یکی از هسته‌های اصلی سینمای مستند ایران است و چهار نسل مستندساز در آن فعالیت کرده و می‌کنند؛ لذا همین قضیه وظیفه هیات مدیره خانه را که با رای اعضا تعیین شده‌اند را سخت‌تر می‌کند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها