برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی فرهنگ معرفی شدند

اختتامیه دومین دوره از جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدارس غیر دولتی پسرانه فرهنگ با حضور بیش از 500 دانش آموز در سالن سینمای هجرت یکشنبه 12 اسفند ماه 1397 در کرج برگزار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره با اکران 9 فیلم کوتاه داستانی و 8 فیلم کوتاه مستند به پایان رسید. همه فیلمسازان حاضر در این جشنواره در دوره ابتدای و پایه‌های پنجم وششم در حال تحصیل هستند.
سحر درویش زاده دبیر جشنواره درباره نحوه پذیرش و ساخت فیلم‌های حاضر در جشنواره گفت: بعد از اعلام فراخوان مدارس غیر دولتی پسرانه فرهنگ 97 فیلم نامه به دبیر خانه جشنواره ارسال شد که از این بین 17 فیلم نامه کوتاه مستند و داستانی توسط داوران جشنواره انتخاب و به مرحله تولید رسید.
سلمان وکیلی رییس هیات داوران جشنواره برگزیدگان این جشنواره را به شرح زیر اعلام کرد:
جایزه بهترین فیلم داستانی به فیلم حقیقت زندگی من ساخته بردیا هاشمی و جایزه بهترین فیلم مستند به فیلم من علیرضا هستم ساخته مهدی معصومی رسید. همچنین مسیحا الیاسی و پوریا پرستار لویی نیز به ترتیب تندیس یک و دو بهترین بازیگری این جشنواره را دریافت کردند.
محمد قورچی بیگی مدیر جشنواره و موسس مدارس غیر دولتی پسرانه فرهنگ از این رویداد ابراز رضایت کرد و گفت: این جشنواره در راستای بالا بردن اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان و توانمند نمودن آنان در کسب مهارتهای زندگی صورت گرفت. همچنین ساختن فیلم‌های کوتاه توسط دانش آموزان یکی از مهمترین عناصر اثر گذار در مهارت‌های تحصیلی و تربیتی بوده که آموزش را از حالت نظری محض خارج نموده و موجبات تولید دانش مولد که همان خلاقیت کودکان است هدایت می‌کند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها