سه فیلم ایرانی از جشنواره Queen Palm آمریکا جایزه گرفتند

هادی شریعتی، علی شورورزی و حسین محروقی و آرین وزیر دفتری از نخستین جشنواره جهانی فیلم Queen Palm آمریکا جایزه گرفتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که به صورت ماهیانه فیلم‌ها را به رقابت می‌گذارد؛ در ماه دسامبر به دو فیلم ایرانی جایزه داد.
جایزه بهترین مستند بلند خارجی به سارا به کارگردانی هادی شریعتی اهدا شد. مه ساخته مشترک علی شورورزی و حسین محروقی جایزه بهترین فیلم کوتاه خارجی را گرفت.
مثل بچه آدم ساخته آرین وزیر دفتری جایزه طلایی بهترین فیلم کوتاه خارجی را دریافت کرد. 
در خلاصه داستان سارا آمده: فیلمساز در روز تولد فرزندش، از صحبت‌های پزشک متوجه نابینایی‌ دخترش می‌شود اما او و همسرش کم‌کم متوجه می‌شوند که چشم راست او بینایی مختصری دارد. آنها به واقعیت نگاه می‌کنند و شروع به ضبط زندگی او می‌کنند. یک روز سارا تلاش می‌کند کبوتر را از قفس آزاد کند. روز دیگر او به آرامی پیاده می‌رود. در اینجا زندگی او در زمان‌های مختلف نقاشی شده است.
در خلاصه داستان مه آمده: مه روایتگر زندگی زن غسالی است که پس از مرگ کودک خردسالش مدتی‌ است هیچ بچه‌ای را نشسته است، اما اکنون در موقعیتی ناچار به شستن جنازه‌ کودکی که تازه درگذشته می‌شود. اما تصمیم دیگری می‌گیرد.
در خلاصه داستان مثل بچه آدم آمده است: سارا ــ ۲۲ساله ــ پرستارِ خانگی متین، پسربچه‌ای ۵ ساله است. در یکی از روزهای کاری‌اش، متین برای او داستانی تعریف می‌کند و سارا تصمیم به دزدی از خانه آن‌ها می‌گیرد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.