حضور 21 درصدی فیلمسازان زن در جشنواره منطقه‌ای «ژیار»

دبیرخانه دهمین جشنواره منطقه‌ای فیلم، فیلمنامه و عکس «ژیار» از حضور 21 درصدی فیلمسازان زن در این رویداد خبر داد. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از دبیرخانه جشنواره «ژیار»، از مجموع ٢٧٨ فیلم کوتاه ثبت شده در سایت این جشنواره، 29فیلم که از سایر استانها (تهران، قم، اصفهان، یزد، کاشان، گرگان و خراسان) ارسال شده بودند، از روند انتخاب و داوری جشنواره کنار گذاشته شدند.
به این ترتیب از میان ٢۴٩ فیلمی که در مرحله انتخاب قرار دارند، استان کردستان با ارسال ١٠١ فیلم بیشترین مشارکت را داشته و استانهای همدان با ۵٢ فیلم، کرمانشاه با ٣۶ فیلم، چهارمحال و بختیاری با ٢٢ فیلم، آذربایجانغربی با ٢٠ فیلم، لرستان با ١٧ فیلم و استان ایلام با یک فیلم به ترتیب در رده‌های بعدی مشارکت در این جشنواره منطقه‌ای قرار دارند.
در بخش فیلمنامه تعداد ١٨٣ عنوان فیلمنامه از ١١۴ نویسنده هم‌اکنون در مرحله مطالعه و انتخاب قرار دارند. از این تعداد، ١٧٠ اثر به بخش آزاد و ١٣ اثر به بخش اقتباسی ارسال شده‌اند. 22 اثر نیز به دلیل اینکه از سایر استان‌ها شرکت‌ کرده بودند، از روند بررسی حذف شدند.
همچنین در بخش عکس تعداد٨۶۵ قطعه عکس و ۶۵ مجموعه‌عکس در سایت جشنواره ثبت شده‌اند.
گفتنی‌است، فيلم‌سازان زن ٢١ درصد از شرکت‌کنندگان جشنواره ژیار را تشکیل می‌دهند؛ جوان‌ترین فیلم‌ساز شرکت کننده ١٩ ساله و مسن‌ترین آن‌ها ۵٧ ساله است.
دهمین جشنواره منطقه‌ای فرهنگ بومی فیلم و عکس «ژیار» به دبیری سالم صلواتی از پانزدهم تا هفدهم اردیبهشت‌ماه۹۷ با شرکت استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، آذربایجان‌غربی، چهارمحال و بختیاری، کردستان و همدان در شهر سنندج برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • فیلم‌های داستانی و مستند منتخب جشنواره منطقه‌ای «ژیار»

  فیلم‌های داستانی و مستند منتخب جشنواره منطقه‌ای «ژیار»

  اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه داستانی و مستند دهمین جشنواره منطقه‌ای فرهنگ بومی فیلم و عکس «ژیار» کردستان اعلام شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات انتخاب بخش فیلم این جشنواره متشکل از مهرداد سلیمانی، میرعباس خسروی نژاد، حمید قوامی، امید راستبین و شیلان سعدی منتخبین بخش داستانی و مستند را معرفی کردند.
 • فیلم‌های تجربی و انیمیشن منتخب جشنواره منطقه‌ای «ژیار»

  فیلم‌های تجربی و انیمیشن منتخب جشنواره منطقه‌ای «ژیار»

  اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه تجربی و انیمیشن دهمین جشنواره منطقه‌ای فرهنگ بومی فیلم و عکس «ژیار» کردستان اعلام شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات انتخاب بخش فیلم این جشنواره متشکل از مهرداد سلیمانی، میرعباس خسروی نژاد، حمید قوامی، امید راستبین و شیلان سعدی منتخبین بخش تجربی و انیمیشن را معرفی کردند.
 • اعضای هیات انتخاب بخش فیلم جشنواره منطقه‌ای «ژیار» معرفی شدند

  اعضای هیات انتخاب بخش فیلم جشنواره منطقه‌ای «ژیار» معرفی شدند

  اسامی هیات انتخاب بخش فیلم دهمین جشنواره منطقه‌ای فرهنگ بومی فیلم و عکس «ژیار» کردستان اعلام شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مهرداد سلیمانی، میرعباس خسروی نژاد، حمید قوامی، امید راستبین و شیلان سعدی انتخاب فیلم‌های جشنواره را برعهده داشتند.
 • معرفی هیات انتخاب و منتخبین بخش عکس جشنواره منطقه‌ای «ژیار»

  معرفی هیات انتخاب و منتخبین بخش عکس جشنواره منطقه‌ای «ژیار»

  اسامی هیات انتخاب و منتخبین بخش عکس دهمین جشنواره منطقه‌ای فرهنگ بومی فیلم و عکس «ژیار» کردستان اعلام شد.
 • مریم بوبانی: جشنواره منطقه‌ای «ژیار» می‌تواند به رونق سینمای کوتاه کمک کند

  مریم بوبانی: جشنواره منطقه‌ای «ژیار» می‌تواند به رونق سینمای کوتاه کمک کند

  مریم بوبانی بازیگرسنندجی معتقد است جشنواره منطقه‌ای «ژیار» می‌تواند تاثیر بسزایی در رونق سینمای کوتاه ‎داشته باشد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مریم بوبانی ضمن مثبت ارزیابی کردن جشنواره‌های منطقه‌ای گفت: این جشنواره‌ها می‌توانند بستر بسیار مناسبی برای معرفی فیلمسازان جوان و مستعد شهرستانی فراهم آورند و از سوی دیگر زمینه‌ساز رشد و ارتقای سطح کیفی آثار تولیدی آنها باشند.
آخرین خبرها