یادداشت هیات مدیره «ایسفا» در پی موفقیت‌های اخیر فیلم کوتاه

هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران «ایسفا» در پی موفقیت‌های اخیر فیلم کوتاه در جشنواره فیلم کن و... یادداشتی منتشر کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در متن این یادداشت آمده: این روزها آن قدر خبرهای خوب برای فیلم کوتاه شنیده‌ایم که کمتر فرصت می‌کنیم به همدیگر تبریک بگوییم.
کمپین نمایش فیلم‌های کوتاه در سینمای هنر و تجربه، تجربه موفقی را می‌گذراند و طلسم حضور تماشاگر برای فیلم کوتاه شکسته شده و حالا می‌شود گفت که فیلم کوتاه مخاطب خود را هم بدست آورده است.
حضور فیلم‌های کوتاه در جشنواره‌های جهانی هم که تقریبا خبر روزانه وبسایت های فیلم کوتاه است. افزایش سال به سال وبسایت‌ها و خبرگزاریهای تخصصی فیلم کوتاه و تاثیرگذاری آن‌ها نیز اتفاق خوب دیگریست که برای فیلم کوتاه رخ می‌دهد. غرفه افتخارات فیلم کوتاه ایران نیز بزودی رونمایی می‌شود.
اما بهترین اتفاق این روزها حضور دو فیلم کوتاه در مهمترین اتفاق سینمای هنری جهان یعنی جشنواره کن امسال است. فیلم کوتاه آرین وزیر دفتری و سعید جعفریان دو فیلمساز مستقل و با انرژی در بخش‌های اصلی جشنواره کن اتفاق بزرگی است و بزرگی این اتفاق اینجاست که فیلم کوتاه برای پنجمین سال پیاپی در بخش‌های اصلی مسابقه فیلم‌های کوتاه کن حضور دارد.
خبرهای خوب دیگری هم در راه است … مطمئن هستیم که فیلم کوتاه ایران بسیار زنده تر و سالم تر از سینمای بلند و مریض این روزهای ایران نفس می‌کشد. این را ما می‌فهمیم ولی انگار آن بخش‌هایی که باید متوجه این اتفاق باشند نمی‌دانند که می‌توانند راه درمان سینما را از راه حمایت و تقویت فیلم کوتاه بدست آورند. این را ما می‌فهمیم که می‌توانیم بدون هیچ حمایتی سربلند باشیم و دست پاک و مستقل و اگر حمایت‌های زیربنایی هم بکنند راه استقلال مالی این سینما را هم می‌دانیم … ما بیشتر از این ها می‌خواهیم!
انجمن فیلم کوتاه ایران حضور دو فیلم کوتاه تاریکی و مثل بچه آدم در جشنواره ی کن را به همه فیلمسازان کوتاه تبریک می‌گوید.

هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • دبیر «نهمین جشن فیلم کوتاه»: فیلم‌های منتخب به زودی اعلام می‌شوند

  دبیر «نهمین جشن فیلم کوتاه»: فیلم‌های منتخب به زودی اعلام می‌شوند

  دبیر نهمین جشن فیلم کوتاه گفت به زودی فیلم‌های منتخب اعلام می‌شوند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» پیمان نهان قدرتی دبیر نهمین جشن فیلم کوتاه خانه سینما اعلام کرد: به زودی و طی مراسمی عناوین فیلم‌های منتخب با حضور اصحاب رسانه و فعالین فیلم کوتاه اعلام می‌شوند.
 • 31 خردادماه آخرین مهلت ثبت‌نام در «نهمین جشن فیلم کوتاه»

  31 خردادماه آخرین مهلت ثبت‌نام در «نهمین جشن فیلم کوتاه»

  31 خردادماه آخرین مهلت ثبت‌نام در «نهمین جشن فیلم کوتاه» است و این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ایسفا، تمامی فیلم‌های کوتاه داستانی و تجربی با مدت زمان حداقل 3 و حداکثر30 دقیقه که از ابتدای تیرماه 1396 تا پایان خردادماه 1397 تولید شده‌اند می‌توانند فرم ثبت نام در جشن نهم را تکمیل نمایند.
 • درخواست انجمن فیلم کوتاه ایران از مدیران کشور برای امکان سفر «جعفر پناهی» به جشنواره کن

  درخواست انجمن فیلم کوتاه ایران از مدیران کشور برای امکان سفر «جعفر پناهی» به جشنواره کن

  انجمن فیلم کوتاه ایران «ایسفا» در نامه‌ای سرگشاده از مدیران کشور خواست امکان سفر «جعفر پناهی» به جشنواره کن فراهم شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی ایسفا، در این نامه آمده: ما شادمانیم که سینمای ایران با فیلم‌های کوتاه و بلند خود حضور پررنگ و چشمگیری در جشنواره فیلم کن امسال دارد و این حضور افتخار بزرگی است.
 • «پیمان نهان قدرتی» دبیر نهمین جشن فیلم کوتاه شد

  «پیمان نهان قدرتی» دبیر نهمین جشن فیلم کوتاه شد

  پیمان نهان قدرتی به عنوان دبیر نهمین جشن فیلم کوتاه ایران انتخاب شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ایسفا، در جلسه هفته قبل هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران با اکثریت آرا و از میان گزینه‌های مطرح شده که همگی از اعضا فعال و با سابقه فیلم کوتاه کشور بودند، پیمان نهان قدرتی به عنوان دبیر نهمین جشن مستقل فیلم کوتاه انتخاب شد.