جزئیات حمایت بنیاد سینمایی فارابی از پروژه‌های سینمایی اعلام شد

بنیاد سینمایی فارابی در واپسین روزهای سال 1396، لیست رقم کمک‌های پرداختی به فیلم‌های سینمایی از سال 1390 تا 1396 را منتشر کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» بر اساس این لیست، بیش از 329 فیلم سینمایی حدود 83 میلیارد در قالب‌های تسهیلات، مشارکت، ساخت و خرید حقوق دریافت کرده‌اند.
برخی از فیلم‌ها به جز دریافت نقدی، از تجهیزات فنی بنیاد سینمایی فارابی نیز استفاده کرده‌اند که هزینه این بخش در گزارش نیامده است.
از نکات جالب این لیست مشارکت 35 درصدی بنیاد سینمایی فارابی در فیلم رستاخیز ساخته احمدرضا درویش با 10 میلیارد تومان است. فیلم سینمایی چمران به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا با 6 میلیارد تومان 100 درصد مشارکت بنیاد سینمایی فارابی را دارد.
آشغال‌های دوست داشتنی ساخته محسن امیریوسفی با 695 میلیون تومان 70 درصد مشارکت بنیاد سینمایی فارابی را دارد. نفس ساخته نرگس آبیار با 1 میلیارد تومان 30 درصد مشارکت فارابی را دارد. ماجرای نیمروز ساخته محمدحسین مهدویان با 450 میلیون تومان 25 درصد مشارکت فارابی را دارد.
لیست کامل رقم‌ کمک‌های پرداختی بنیاد سینمایی فارابی را اینجا می‌توانید بخوانید.

دیدگاه‌ها

  • سمیه زمانی
    ۱۳:۵۶ ۴ خرداد ۱۳۹۷

    باسلام کاش یه فرصتی هم برای فیلمنامه نویسان گمنام شهرستانی که دستشان به جایی بند نیست ایجاد میکردید ،تا بتوانند کارهای خودشان را ارائه دهند.گاهی فاخر ترین فیلمنامه ها از دل همین فیلمنامه نویسان گمنام بیرون میاد..سپاس

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها