علی فراهانی و کریس اوورتون

اسکار فیلم کوتاه 2018 به «کودک خاموش» رسید

برگزیدگان نودمین دوره مراسم اسکار در دالبی تئاتر لس آنجلس معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» اسکار بهترین فیلم کوتاه 2018 به کودک خاموش به کارگردانی کریس اوورتون رسید.
علی فراهانی (فیلمبردار ایرانی مقیم بریتانیا) فیلمبرداری این فیلم کوتاه را بر عهده داشته و ساخت موسیقی آن نیز با امیر صادقی کنجانی (آهنگساز ایرانی) بوده است.
این فیلم کوتاه ۲۰ دقیقه‌ای در شاخه بهترین فیلم کوتاه نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار با چهار فیلم دیگر شامل مدرسه ابتدایی دکالب، ساعت ۱۱، برادرزاده من اِمت و همه ما رقابت می‌کرد.
علی فراهانی یکی از حاضران در سالن دالبی‌تئاتر لس‌آنجلس محل برگزاری مراسم اسکار بود. اما امیر کنجانی اعلام کرده بود که به سبب رفتار تبعیض‌آمیز مقامات آمریکایی با شهروندان ایرانی، با وجود داشتن ویزا در این مراسم شرکت نمی‌کند.
داستان فیلم کوتاه کودک خاموش درباره کودکی چهارساله و فاقد شنوایی است که زندگی صامتی را پشت سرمی‌گذارد؛ تا این که یک مددکار اجتماعی به او روش برقراری ارتباط از طریق زبان اشاره را آموزش می‌دهد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • گفت‌وگوی علی همراز با علی فراهانی فیلمبردار فیلم کوتاه برنده اسکار «کودک خاموش»

  گفت‌وگوی علی همراز با علی فراهانی فیلمبردار فیلم کوتاه برنده اسکار «کودک خاموش»

  علی را از زمانی که با هم به یک هنرستان می‌رفتیم می‌شناسم. او گرافیک می‌خواند و من نقاشی. از رفیق‌های دوران وی اچ اس. وقتی داشتم به عکس‌اش در کداک تیاتر در مراسم اسکار ۲۰۱۸ نگاه می‌کردم، تاریخ عجیب و غریبی از اتاق پشتی‌های ذهنم می‌گذشت. رفاقتی که از سال ۱۳۷۶ در هنرستان سوره شروع شد. سال ۱۳۷۸ در اولین فیلم تجربی‌ام فیلمبردار بود. اصلا او گفت بیا فیلم بسازیم، در انتهای یکی از هزاران تهرانگردی، در پارک لاله.
 • برگزیدگان نودمین جوایز سینمایی اسکار

  برگزیدگان نودمین جوایز سینمایی اسکار

  مراسم نودمین دوره اهدای جوایز سینمایی اسکار در سالن دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار شد.
 • پخش کننده‌ها شانس نامزدی اسکار را از 4 بازیگر گرفتند

  پخش کننده‌ها شانس نامزدی اسکار را از 4 بازیگر گرفتند

  دانیل کریگ، رابرت داونی جونیور، جیمی فاکس و ویگو مورتنسن، چهار بازیگر پر امید برای اسکار 2009 تا حد زیادی شانس خود برای این رقابت را از دست داده‌اند.
 • نامزدهای اولیه رشته مستند کوتاه اسکار 2009

  نامزدهای اولیه رشته مستند کوتاه اسکار 2009

  آکادمی علوم و هنرهای سینمایی نام هشت فیلم را به عنوان نامزدهای اولیه رشته مستند کوتاه اسکار 2009 اعلام کرد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» نامزدهای نهایی جایزه که سه یا پنج فیلم خواهند بود، از میان این هشت فیلم انتخاب می‌شوند.
 • جنجال بر سر قواعد آکادمی در رشته مستند

  جنجال بر سر قواعد آکادمی در رشته مستند

  قواعد جدید آکادمی علوم و هنرهای سینمایی برای رشته مستند بلند که باعث شد فیلم والس با بشیر امکان رقابت در اسکار 2009 را از دست دهد، با اعتراض فیلمسازان و مدیران جشنواره‌ها مواجه شده است.
آخرین خبرها