داوران جایزه مستند جشنواره «برلین» معرفی شدند

هیات داوران جایزه مستند شصت‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم «برلین» معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» اریک شلوسر نویسنده کتاب «ملت حاضری خور» که کتابش در سال ۲۰۰۶ توسط ریچارد لینلکیتر مورد اقتباس سینمایی قرار گرفت،‌ اولریکه اوتینگر مستندساز آلمانی و سینتیا جیل مستندساز پرتغالی، به عنوان اعضای هیات داوران جایزه مستند جشنواره معرفی شدند.
اریک شلوسر علاوه بر تهیه‌کنندگی فیلم ملت حاضری‌خور، تهیه‌کنندگی مستند نامزد اسکار کارخانه غذا به کارگردانی رابرت کنر در سال ۲۰۰۸ و همچنین فیلم خون به پا خواهد شد ساخته پل توماس اندرسون (۲۰۰۷) را نیز در کارنامه دارد که هر دو این فیلم‌ها نیز در جشنواره برلین به نمایش گذاشته شده‌اند.
مستند ۱۲ ساعته سایه کامیسو ساخته اولریکه اوتنیگر در سال ۲۰۱۶ بخش فروم جشنواره برلین را افتتاح کرد و در نهایت جایزه منتقدین فیلم آلمانی را گرفت.
امسال در مجموع ۱۸ اثر غیرداستانی در بخش‌های مختلف جشنواره برلین از جمله رقابتی، پانوراما، فروم، نسل، نمایش‌های ویژه و ... اولین نمایش جهانی خود را در برلین تجربه خواهند کرد و برنده جایزه نقدی ۵۰ هزار یورویی بهترین مستند جشنواره از میان این ۱۸ فیلم انتخاب خواهد شد. جایزه مستند جشنواره برلین برای اولین بار در سال گذشته (۲۰۱۷) به این رویداد سینمایی اضافه شد.
شصت‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم «برلین» ۱۵ تا ۲۵ فوریه ۲۰۱۸ در آلمان برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها