«آوا» در هشت رشته نامزد آکادمی فیلم کانادا

فیلم آوا نخستین فیلم بلند صدف فروغی، بیشترین نامزدی را از سوی آکادمی فیلم و سینمای کانادا به دست آورد و نامزد هشت جایزه شد. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» جوایز آکادمی فیلم و سینمای کانادا که هر سال به بهترین‌های سینمای کانادا اهدا می‌شود فیلم سینمایی آوا را در هشت رشته نامزد اعلام کرد.
علاوه بر نامزدی در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه و بهترین کارگردانی، ماهور جباری بازیگر نقش آوا در اولین تجربه بازیگری‌اش برای بهترین بازیگر نقش اول زن، بهار نوحیان برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن، کیارش انوری برای بهترین تدوین، سیامک کاری‌نژاد برای بهترین طراحی صحنه و سینا کرمانی‌زاده برای بهترین فیلمبرداری نامزد دریافت جایزه شده‌اند.
فیلم آوا پیش از این در جشنواره تورنتو موفق به دریافت جایزه فیپرشی برای بهترین فیلم اول در بخش اکتشافات شده بود. همچنین هیات داوران بخش بهترین فیلم بلند در جشنواره تورنتو از آن تقدیر کرده بودند.این فیلم در لیست ۱۰ فیلم برتر کانادایی ۲۰۱۷ به انتخاب جشنواره تورنتو نیز قرار گرفت.
آوا ماجرای دختر ۱۷ ساله‌ای را به تصویر می‌کشد. او تصمیمی می‌گیرد که زندگی خود، خانواده و دوستانش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها