صالحی: جشنواره فیلم کوتاه در فضای سینمایی‌تری برگزار می‌شود

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سی‌و‌چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران بازدید کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» وی در گفتگو با ستاد خبری جشنواره گفت: ما نیاز مبرمی به ایجاد فضای ثابت برای جشنواره‌های سینمایی داریم و در مجموع اصل این نکته که جای ثابتی برای برگزاری نمایشگاه‌های سینمایی داشته باشیم، یک تقاضای جدی و مطالبه قدیمی است. امیدواریم هم شرایط و هم منابع مالی اجازه بدهد تا این اقدام صورت بپذیرد.
او ادامه داد: خوشبختیم جشنواره فیلم کوتاه، امسال درمحیط سینمایی‌تری برگزار می‌شود و این محیط سینمایی به افرادی که به این فضا می‌آیند کمک بیشتری می‌کند تا در یک محیط فرهنگی به گفت‌و‌گو بپردازند.
او درباره اهمیت اکران فیلم کوتاه در طول سال و در فضاهای متنوع فرهنگی گفت: فیلم کوتاه چه در فضای داخلی و چه در فضای بین‌المللی یک فرصت خاصی برای ما ایجاد کرده واین فرصت روزبه‌روز رو به افزایش است و طبعا افزایش این فرصت در فضای تولید اقتضای آن را می‌کند که در فضای اکران هم تمهیداتی را در نظر داشته باشیم.
صالحی اظهار داشت: فیلم کوتاه به علت محمل‌ها و حامل‌های متنوعی که دارد صرفا به اکران در سالن‌ها احتیاجی ندارد. اکران سالن‌ها هم یکی از فرصت‌های عرضه و ارائه فیلم کوتاه است و نباید فیلم کوتاه را از اکران در سالن‌های سینما محروم کرد و دیدن‌های جمعی که خود هیجان و جذابیت‌های خاص خودش را دارد را در اختیار فیلم کوتاه نیز قرار داد.
او گفت: دوستان در سازمان سینمایی با توجه به قابلیت‌هایی که در فیلم کوتاه پیدا کردیم و جایزه‌های متنوعی که در فضای بین‌المللی داریم و فضایی که در محیط داخلی هم از لحاظ تعداد و هم از لحاظ کیفیت داریم به فکر جدی‌تری درباره نحوه اکران فیلم کوتاه خواهند افتاد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: انجمن سینمای جوان مسؤولیت‌های متعددی دارد و همان‌گونه که از عنوان آن مشخص است، پویش جوانان در سینما را فعال‌تر و زنده‌تر نگه داریم. یک بخش این پویش جوانانه در سینما آموزش است و یک بخش آن تولید است؛ آموزش مقدمه تولید است و ما باید به آموزش فکر کنیم، محیط‌های جوانانه از تولیدات جوانانه سرشار‌تر شود، اتفاقی که خوشبختانه در جشنواره فیلم کوتاه رخ داده است و در سینمای مستند هم این اتفاق افتاده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • مراسم تقدیر از برگزارکنندگان جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزار شد

  مراسم تقدیر از برگزارکنندگان جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزار شد

  مراسم تقدیر از برگزارکنندگان سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با حضور محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی، علیرضا رضاداد مشاور ارشد سازمان سینمایی، سیدصادق موسوی مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران و دبیر جشنواره، اعضای شورای سیاست‌گذاری، هیأت‌های انتخاب ، داوری و مدیران کمیته‌ها در موزه سینما برگزار شد.
 • برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در تالار اندیشه حوزه هنری معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مراسم با حضور محمدمهدی حیدریان، رییس سازمان سینمایی، سید صادق موسوی، دبیر جشنواره و... برگزار شد.
 • امینی تیرانی: فیلم كوتاه به تولید زنده است؛ نه تماشاگر

  امینی تیرانی: فیلم كوتاه به تولید زنده است؛ نه تماشاگر

  رییس انجمن فیلم كوتاه ایران درباره اقتصاد فیلم كوتاه گفت: ارشاد باید قانون حق مؤلف یا کپی‌رایت را پی‌گیری کند، سانسور را بردارد، آزادی به فیلم‌ساز بدهد تا فیلم‌های تولیدی خواهان مورد نظر را بیابند و سرمایه ی سرمایه‌گذاران، امنیت پیدا کند.
 • برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران امشب معرفی می‌شوند

  برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران امشب معرفی می‌شوند

  برگزیدگان سی‌و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، یکشنبه ۳۰مهرماه ساعت ۱۸:۳۰در سالن اندیشه حوزه هنری معرفی می‌شوند.
 • اعلام نامزدهای گروه «هنروتجربه» در جشنواره فیلم کوتاه تهران

  اعلام نامزدهای گروه «هنروتجربه» در جشنواره فیلم کوتاه تهران

  شورای سیاستگذاری گروه هنر وتجربه با انتشار بیانیه‌ای، نامزدهای خود را در جشنواره فیلم کوتاه تهران اعلام کرد.به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این گروه اسامی پنج فیلم کوتاه را به عنوان نامزدهای بهترین فیلم کوتاه اعلام کرد.
آخرین خبرها