یادبود شادروان «وحید نصیریان» در پاتوق فیلم کوتاه

با گرامی‌داشت یاد و خاطره هنرمند فقید، شادروان وحید نصیریان، سی‌و‌هفتمین پاتوق فیلم کوتاه، سینما آینده، دوشنبه 30مردادماه برگزار خواهد شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط ‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، درهشتمین جلسه از فصل پنجم پاتوق فیلم کوتاه با حضور سیدصادق موسوی، مدیرعامل انجمن و جمعی از دوستان وعلاقه‌مندان شادروان وحید نصیریان و به بهانه اکران انیمیشن کوتاه ضد نور به کارگردانی وی، مراسمی در بزرگ‌داشت این هنرمند برجسته عرصه انیمیشن برگزار خواهد شد.
شادروان نصیریان، دانش‌آموخته دانشگاه هنرهای زیبای تبریز در عرصه‌ی نقاشی، فیلم‌نامه‌نویسی و کارگردانی انیمیشن فعال بود. او نویسنده و کارگردان انیمیشن‌های کوتاه و سریال‌های انیمیشن بوده است و ساخت فیلم‌های کوتاه با عناوین سه قطره خون، بت ابدی، ضد نور، حفره، جای دیگر و انیمیشن بلند سینمایی قلب سیمرغ را برعهده داشته، جوایز متعدد ملی و بین‌المللی و همچنین داوری بیش از ۵۰ جشنواره ملی و بین‌المللی فیلم و انیمیشن را در کارنامه هنری‌اش دارد. وی همچنین در برگزاری نمایشگاه‌های متعدد انفرادی و گروهی نقاشی و طراحی در داخل و خارج از کشور و تصویرسازی ۱۲ عنوان کتاب برای نوجوانان از سال نیز فعالیت داشت. نصیریان، روز جمعه شش مرداد ماه ۱۳۹۶ به دلیل ایست قلبی درگذشت.
ضد نور به کارگردانی وحید نصیریان، رویاهای برفی ساخته سالم صلواتی، آن‌چه اینجاست به کارگردانی موریتز سونتاگ و محصول کشور نروژ، رادیولوژی یک پرتره اثر امیر توده‌روستا و دو خواهر در برنامه این هفته به نمایش گذاشته می‌شوند.
پاتوق فیلم کوتاه، محفلی برای هنرمندان و دوست‌داران این عرصه هنری، دوشنبه‌های هر هفته ساعت 18 در سالن شماره ۳ پردیس چارسو برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها