آفریده: ضرورت‌های فرهنگی توسط فیلمسازان دنبال می‌شود

محمد آفریده عضو هیات داوران دوازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی یزد گفت: به لطف خدا جشنواره فیلم رضوی، با حضور موثرین و دلسوزان این عرصه هر سال بهتر و کاملتر به راه خود پیش می‌رود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» آفریده در خصوص جشنواره بیان کرد: اوایل راه اندازی جشنواره رضوی من بخاطر مسئولیتم در مرکز گسترش جلساتی با مدیر کل ارشاد خراسان رضوی داشتیم و خاطرم است این بزرگواران علاقه و اشتیاق زیادی به راه اندازی و برگزاری جشنواره فرهنگ رضوی برای همه رشته‌ها در سطح ایران و در هفته کرامت داشتند که مسئولیت بخش فیلم به ما واگذار شد.
داور دوازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی یزد اظهار داشت: به یاد دارم شرط قبول این مسئولیت از طرف ما، همکاری و حمایت از تولیدات با موضوع جشنواره بود که من نیز نگاه جریان سازی فرهنگی به جشنواره موضوعی رضوی داشتم.
کارگرادن و فیلمنامه نویس آثار متعدد ملی بیان داشت: جشنواره آخرین حلقه یک مجموعه از فعالیت‌ها است و اگر همه زمینه‌ها با هم حمایت و هدایت شوند جشنواره‌ای پویا، تاثیرگذار و اثر بخش خواهیم داشت.
خوشبختانه در دوره‌های بعدی مجموعه‌ای از فیلم‌ها مورد حمایت قرار گرفت و فیلمسازان با نگاه و سلیقه خود، تجارب ارزنده‌ای در این حوزه انجام دادند.
آفریده اذعان داشت: جشنواره‌های موضوعی، جشنواره‌هایی با اهداف بلند مدت و دقیق، جهت اهداف مورد نظر فرهنگی است. لذا مدیریت بالنده، آگاه و به روز و سازنده از ارکان اصلی ومهم آن هستند.
داور جشنواره دوازدهم رضوی خاطرنشان کرد: در این میان فیلمسازان مخصوصا فیلمسازان جوان خلاق در ایران اسلامی، امیدوارترین قشر این جامعه هستند، همین که در هر جشنواره‌ای معمولا بدون هر کمکی صدها فیلم به دبیرخانه آن جشنواره می‌رسد، گویای انرژی، امید و نشاط این نسل است، اگر مشکلی وجود دارد از جای دیگری است.
«محمد آفریده» گفت: به لطف خدا جشنواره فیلم رضوی، با حضور موثرین و دلسوزان این عرصه هر سال بهتر و کاملتر به راه خود پیش می‌رود. جشنواره رضوی به معنای واقعی، جشنواره خوبی‌ها، اخلاق، کرامت، خلوص، عشق و آزادگی است. خوبی به معنای سکوت و خنثی بودن نیست، خوبی به معنای مسئولیت پذیری، آگاهی و صداقت است.
آفریده بیان داشت: امام رضا (ع) می‌فرماید «دوست هرکس عقل او و دشمنش جهل اوست.» یا در جای دیگر می فرماید «بهترین تعقل خودشناسی است.» جشنواره رضوی، جشنواره حرکت به سمت حقایق است، حقایقی که گاهی تلخ و گاهی شیرین به نظر می‌رسد.
وی در پایان تاکید کرد: فیلمساز فرهنگ رضوی، فیلمساز آگاه و اندیشمند و فیلمسازی است که فقط به ظواهر نمی‌پردازد، او با تکیه بر فرهنگ ناب رضوی، فیلمساز حقایق است نه مصلحت‌ها، لذا جشنواره فیلم رضوی می تواند بهترین مرجع و مرکز برای تذکر و تزکیه همگان باشد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها