سریال مستند «معمای میخائیل گورباچف» ساخته می‌شود

«میخائیل گورباچف» آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی سوژه ساخت سریالی مستند به کارگردانی آندره سینگر شده است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» کمپانی‌های فیلمسازی «ورنز هرتزوگ» و «اسپرینگ فیلمز» با همکاری هم این مستند را با نام معمای میخائیل گورباچف می‌سازند.
تلویزیون آلمان روی این پروژه چهار میلیون یورو سرمایه‌گذاری کرده است. این مستند به فعالیت‌های سیاسی «گورباچف» در سمت دبیر کل حزب کمونیست، نقش او در فروپاشی اتحادیه شوروی، از بین رفتن نظام کمونیستی و پایان گرفتن جنگ سرد خواهد پرداخت.
آندره سینگر در این پروژه روی شش سال فعالیت «گورباچف» به عنوان دبیر کل حزب کمونیست (۱۹۸۵ تا ۱۹۹۱) و نقش او در فروپاشی شوروی، تمرکز خواهد داشت.
سینگر مدعی است در این سریال مستند اطلاعات غافلگیرکننده‌ای درباره این سیاستمدار ارائه می‌کند و روی سال‌هایی تمرکز دارد که روند سیاست جهانی به کل تغییر کرد. «اسپرینگ فیلمز» در حال انجام مذاکرات با بنیاد «گورباچف» است تا بتواند مجموعه‌ای از مصاحبه‌ها را با این شخصیت سرشناس انجام دهد.
آندره سینگر گفت: «گورباچف» ۸۶ ساله و ضعیف است، و دیگر زیاد سفر نمی‌کند. شاید این آخرین فرصت برای او باشد که درباره آن رویدادها حرف بزند.
سینگر پایان سال ۲۰۱۸ را به عنوان تاریخ اتمام این پروژه اعلام کرده است. این مستند پس از آن، در جشنواره‌ها و رویدادهای سینماهایی که به مناسبت سی‌امین سالگرد فروپاشی دیوار برلین در نوامبر ۲۰۱۹ برگزار می‌شوند، به نمایش درمی‌آید.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها