اکران سه‌گانه محیط زیستی محمد احسانی در «هنروتجربه»

مستندهای سه‌گانه محیط زیستی«بانوی ارومیا»، «دود» و «روزگاری هامون» به کارگردانی محمد احسانی از روز شنبه ۲۷ خردادماه در گروه سینمایی هنروتجربه اکران می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» محمد احسانی در این سه مستند به بحران شدید کم‌آبی در کشور، خشک شدن تالاب‌ها و دریاچه‌های مهم و بزرگ و مشکلات محیط زیست توجه کرده‌است. این فیلم‌ساز در این مستندها تاثیرات اجتماعی بحران‌های محیط‌ زیستی را در زمینه رشد فقر و مهاجرت برجسته کرده‌است.
احسانی در یادداشتی درباره سه‌گانه محیط زیستی خود یادآور شده‌است: «در یک نگاه کلی محیط زیست ایران در زمینه‌های آب،هوا و خاک دچار بحران است و فیلم‌های سه‌گانه‌ام «بانوی ارومیا»،«روزگاری هامون» و«دود» که حاصل پنج سال کار در موضوعات فیلم‌های زیست محیطی است؛این غربت و نابودی را به تصویر می‌کشد. دریاچه ارومیه، تالاب هامون و آلودگی هوای تهران هریک با نگاهی و از زاویه‌ای به تصویر کشیده شده‌اند. گاه با نگاه و روایتی شاعرانه و تغزلی و گاه با انعکاس واقعیت سخت و تلخ و گاه با نگاهی تجربی…»
محمد احسانی عضو انجمن مستندسازان سينمای ايران و انجمن بین‌المللی مستندسازان جهان است. او تاکنون فیلم‌های مستندی چون «رخش بر نقش»، «ايدز ايران ۸۳»، «تبریز: تصاویر دنیای فراموش شده»،«گنبد مینا»، «دریاچه تنها» و.. را کارگردانی کرده‌است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها