روز مستند در جشنواره «کن»

برای دومین سال در حاشیه هفتادمین جشنواره جهانی فیلم کن «روز مستند» برگزار می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» روز مستند ۲۳ ماه می برای دومین بار و با هدف کشف این که چگونه آثار غیرداستانی می‌توانند صلح را به جوامع گسیخته شده بیاورند، برگزار می‌شود.
مرکز ملی سینما و تصویر انیمه CNC  برگزارکننده این روز خواهد بود و برنامه‌های خود را در نشست آموس گیتی در بخش دوهفته کارگردانان معرفی می‌کند.
برگزاری یک میزگرد با عنوان «مستندها در دوران پساحقیقت»، نشست تحقیقی با حضور لورن ریچارد از پرمیرز لاینز تلویژن، کری لازانو مدیر بنیاد مستند آیدا اینترپرایز و چند تن دیگر از جمله این برنامه‌هاست.
جولی برگرون رییس برنامه‌های صنعت مستند در بخش «مارش جشنواره فیلم کن» مستند را به عنوان عاملی مهم برای ارایه اطلاعات درست در برابر اخبار جعلی و پوپولیسم که به راحتی در شبکه‌های اجتماعی، سیاست و مطبوعات جاری است خواند و از مستندسازان به عنوان صدایی ضروری برای آوردن تحقیقات مستقل و برای کمک به ارایه اطلاعات یاد کرد.
ژروم پیلار مدیر اجرایی بخش «مارش جشنواره فیلم کن» از شرکت کنندگان در این نشست به عنوان عناصر مهم در دنیای مستند و روز مستند یاد کرد.
گفتگوی پس از این نشست نیز به کارگاهی با عنوان «صداهای زنان از جهان عرب» اختصاص یافته که با نمایش فیلمی از کوتر بن‌هنیه در بخش نوعی نگاه یعنی فیلم «زیبایی و سگ‌ها» و با حضور فیلمسازان جیهان الطهری ومای اوده و دایانا الجیرودی برگزار می‌شود.
برنامه بخش بعدازظهر با سخنان باربت شرودر با آلی درکس درباره بخش نمایش ویژه با عنوان «ارجمند دبلیو» همراه و این روز با نمایش مستند «ترکیب عاشقان مستند» به اتمام می‌رسد.
هفتادمین جشنواره جهانی فیلم کن از ۱۷ تا ۲۸ ماه می در فرانسه برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها