نمایش مستند «ماده ۶۱» در خانه مستند اصفهان

خانه مستند اصفهان در برنامه این هفته خود مستند  ماده ۶۱ به کارگردانی مهوش شیخ الاسلامی را به نمایش می‌گذارد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این برنامه که با همکاری دفتر تخصصی سینمای شهرداری اصفهان و با رویکرد زنان برگزار می‌شود؛ مستند مهوش شیخ الاسلامی به نمایش درخواهد آمد.
این مستند به زندگی زنانی می‌پردازد که به خاطر قتل همسرانشان در زندان هستند.
شیخ الاسلامی درباره ساخت این مستند گفت: من از پیش از انقلاب، فیلمسازی می‌کردم و مطمئنا با مسائل اجتماعی‌، فرهنگی‌، سیاسی بسیاری در پشت و جلوی دوربین آشنا بود‌ه‌ام. بعد از شش سال تحقیق درباره‌ این فیلم، وارد زندان شدم که معقوله سخت و وحشتناکی برایم بود. گاهی برای خودم جای تعجب دارد که چطور در طول چهار روز فرصتی که در اختیارم قرار دادند، این فیلم را به سرانجام رساندند، زیرا این مدت زمان بسیار کوتاهی بود و باید هرچه زودتر فیلم می‌گرفتم.
وی ادامه داد: با وجود بیش از سی سال تجربه‌ فیلم‌سازی، آنقدر خودم را باخته بودم که برای خودم جای تعجب داشت. بنابراین بسیار زود به خودم مسلط شدم و با زنانی که در این فیلم حضور دارند صحبت کردم.
 زندان رفتن کار آسانی نیست اما پیگیری و سماجت در کار مستند موجب شد که من به این محیط ورود پیدا کنم و فکر می‌کنم اولین بار و آخرین باری است که یک دوربین توانست این چنین وارد زندان شود.
مستند  ماده ۶۱ به کارگردانی مهوش شیخ الاسلامی سه شنبه 19 بهمن ساعت 16:30 در نگارستان امام خمینی اصفهان به نمایش درمی‌آید و پس از آن جلسه نقد و بررسی برگزار خواهد شد. حضور در این برنامه آزاد و رایگان است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها