خرس طلای برلین به یک مستند اهدا شد

جایزه خرس طلایی بهترین فیلم جشنواره فیلم برلین 2016 به مستند آتش در دریا ساخته جیانفراکو رزی کارگردان ایتالیایی رسید.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جایزه را مریل استریپ رئیس هیات داوران و دیتر کاسلیک رئیس جشنواره به رزی اهدا کردند.
این مستند که در جزیره «لامپدوسا» در مدیترانه ساخته شده، تصویری گویا از هزاران مهاجر بی‌پناه ارائه می‌دهد که هر ساله با ورود به این جزیره در تلاشند وارد کشورهای اتحادیه اروپا شوند و بسیاری در این راه جان خود را از دست می‌دهند.
خرس نقره‌ای جایزه بزرگ هیات داوری به دانیس تانوویچ برای فیلم مرگ در سارایوو محصول بوسنی و فرانسه اهدا شد و خرس نقره‌ای بهترین کارگردان جشنواره به میا هانت لاو برای ساخت فیلم آینده محصول فرانسه و آلمان هدا شد.
جایزه خرس نقره‌ای بهترین بازیگر زن را مریل استریپ رئیس هیات داوری اهدا کرد که به ترینا دری‌هلم برای فیلم کمون ساخته توماس وینتربرگ رسید. همچنین جایزه بهترین بازیگر مرد را کلایو اوون دیگر عضو هیات داوری به مجید مستورا برای بازی در فیلم هدی ساخته محمد بن عطیه اهدا کرد.
جایزه خرس نقره‌ای بهترین فیلمنامه جشنواره برلین به توماس واسیلوسکی برای ایالات متحده عشق اهدا شد و جایزه بهترین همکاری هنری به فیلمبرداری فیلم جریان مخالف ساخته انگ چائو از چین تعلق گرفت.
جایزه خرس نقره‌ای برای فیلمی که چشم‌انداز جدیدی را می‌گشاید به فیلم لالایی برای راز اندوهگین ساخته لاو دیاز اهدا شد و فیلم هدی ساخته محمد بن عطیه جایزه بهترین فیلم اول را به دست آورد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها