افتتاح نهمین جشنواره «سینماحقیقت» با بزرگداشت زنده‌یاد مقدسیان

نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» ساعت ۹:۳۰ صبح فردا (یکشنبه ۲۲ آذر) با حضور جمعی از مدیران، مستندسازان و علاقمندان سینمای مستند، در سینما فلسطین آغاز می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در اولین روز برپایی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت و از ساعت 18:15 عصر یکشنبه (22 آذرماه)، بزرگداشت زنده‌یاد استاد «محمدرضا مقدسیان» و رونمایی از آخرین فیلم این مستندساز فقید با عنوان «خیلی خیلی محرمانه» در سالن شماره 2 سینما فلسطین برگزار خواهد شد.
برنامه‌ی Opening فیلم مستند «من ناصر حجازی هستم» که با جشن تولد 66 سالگی این اسطوره‌ی فقید فوتبال ایران همراه است نیز از ساعت 20 یکشنبه شب (22 آذرماه) و با حضور خانواده حجازی و جمعی از فوتبالیست‌های ایرانی، در سالن شماره یک سینما فلسطین برپا خواهد شد.
مستند بلند «ببین چی می‌گم مارلون» که پرتره‌ای از «مارلون براندو» بازیگر بزرگ تاریخ سینمای جهان است، از ساعت 21:45 در سالن شماره یک سینما فلسطین روی پرده می‌رود.
آیدا پناهنده که با فیلم سینمایی «ناهید» موفق به کسب جایزه از بخش «نوعی نگاه» جشنواره فیلم کن 2015 شده نیز با رونمایی از آخرین اثر مستندش «برزخ»، در شب نخست جشنواره سینماحقیقت به استقبال مخاطبان فرهیخته‌ی سینمای مستند می‌رود. این فیلم از ساعت 22 یکشنبه شب در سالن شماره 2 فلسطین اکران می‌شود.
در بخش جایزه بین‌المللی شهید آوینی هم که از ساعت 16 در سالن شماره 3 سینما فلسطین آغار می‌شود، فیلم‌های بازگرد (ماریا مآوتی)، کارت پستالی از آسمان (علی و مهدی فرقانی) روی پرده می‌روند.
بخش خارج از مسابقه که آخرین سانس شب‌های سینماحقیقت است، به نمایش آخرین اثر مستند ناهید رضایی با عنوان «پیرمرد و دریا» که مستندی درباره‌ی تاریخ ترجمه در ایران است، اختصاص دارد. این فیلم از ساعت 21:45 در سالن شماره 3 فلسطین اکران می‌شود.
در سینما سپیده و در سانس‌های مختلف روز اول جشنواره: A157 (بهروز نورانی‌پور/ ساعت 9:45)، پل (امیرحسین نوروزی/ ساعت 14:15)، فصل هرس (لقمان خالدی/ ساعت 18:15)، بازی (امین رحیمی/ ساعت 22) و... به نمایش درخواهند آمد.
مستند تحسین شده‌ی «هیچکاک/ تروفو» نیز از ساعت 20:15 در سالن اصلی سینما سپیده به نمایش درمی‌آید.
جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت از ساعت 9:30 صبح تا 23 شب روزهای 22 تا 28 آذرماه 94، در سینما فلسطین و سینما سپیده پذیرای عموم علاقمندان سینمای مستند خواهد بود تا 237 فیلم مستند منتخب ایرانی و خارجی به رؤیت دوستداران این گونه‌ سینمایی درآید.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها