«جشنواره خورشید» ویژه فیلم‌های تجربی می‌شود

جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید مختص فیلم‌های تجربی می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که در چهار دوره پیشین خود با رویکرد شناسایی، تقدیر و حمایت از فیلم‌های کوتاه مستقل، خلاق، هنری، پیشرو و تجربه گرا برگزار شده است در پنجمین دوره خود تنها پذیرای فیلمهای تجربی خواهد بود.
تلاش این جشنواره بر این است که با جذب و نمایش فیلم‌های کوتاه، مستند و انیمیشن مستقل با ساختار تجربی و خلاقانه در جهت تأکید بر ضرورت گسترش تولید این آثار ارزشمند سینمای ایران و معرفی این سینما بعنوان سینمای مبتنی بر اندیشه و خلاقیت به جامعه بین المللی گام بردارد.
مهدی یارمحمدی موسس و دبیر چهار دوره این جشنواره در این باره گفت: پس از جلسات کارشناسی و گفت و گو با اساتید، پژوهشگران و کارشناسان زبده در خصوص ادامه روند برگزاری این جشنواره، در جهت ارزش نهادن بر سینمای خلاق، تجربه گرا و اندیشه مند ایران تصمیم گرفتیم این جشنواره را بعنوان  رویداد ویژه سینمای کوتاه مستقل تجربی برگزار نماییم.
وی گفت: این جشنواره از پنجمین دوره خود پذیرای فیلم‌های کوتاه اعم از :داستانی، مستند، انیمیشن و ویدئوآرت خواهد بود با این نکته که کلیه این آثار می بایست رویکردی خلاق، تجربه گرا، پیشرو و هنری داشته باشند. این تلاشی است در ادامه راهی که جشنواره خورشید برای معرفی فیلمسازان نخبه و آثار ارزشمند خردگرا و نوآور بعنوان تصویر صحیح از سینمای موثر و جریان ساز ایران به جامعه بین المللی دنبال می کند.
وی در ادامه افزود: سینمای کوتاه در جامعه بین‌المللی امروز بعنوان یک اتاق فکر عمل می‌کند و فضایی است برای ابراز ایده ها و نگاه های شخصی متفکرانی که قصد دارند به شیوه ای خلاقانه و بر اساس تجربیات و فهم شخصی خود، که بی تردید بخش مهمی از انسان شناسی است، دنیا را به جایی بهتر برای زندگی تبدیل کنند و جامعه را بسوی مدنیتی که شایسته انسان است راهنما باشند. بر این باوریم که آینده از آن فیلمسازان اندیشمند است و جشنواره خورشید بعنوان تنها جشنواره ویژه فیلمهای تجربی در ایران در رسیدن به این اهداف تمام توان خود را بکار خواهد گرفت.
وی درباره روند برگزاری این جشنواره در پنجمین دوره خود گفت: جای بسی خوشبختی است که حضور استاد فرزانه و پیشکسوت محمدرضا اصلانی که از مهمترین متفکران سینمای تجربی در ایران است را بعنوان رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره اعلام نمایم که بی تردید حضور و راهنمایی های این بزرگوار چراغ راه این جشنواره خواهد بود.
لازم به ذکر است که جزئیات بیشتر در زمینه برگزاری جشنواره همزمان با اعلام فراخوان در سایت WWW.SHORTFILMSUPPORT.COM در اردیبهشت ماه سال آتی به اطلاع فیلمسازان محترم و دیگر علاقه مندان خواهد رسید.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها