مستند «آتلان» نوروز ۹۴ اکران می‌شود

مستند آتلان ساخته معین کریم‌الدینی که به عنوان بهترین مستند جشنواره فیلم فجر انتخاب شد نوروز ۹۴ در گروه سینماهای هنر و تجربه به نمایش درمی‌آید.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مستند که جایزه بهترین فیلم مستند را در جشنواره فیلم فجر دریافت کرد بیشترین جوایز جشنواره سینما حقیقت را هم دریافت کرده است  از جمله جایزه بهترین فیلم بخش بین‌الملل،بهترین کارگردانی، بهترین تدوین و بهترین تصویر و مستقیما و بدون نظر هیچ هیات انتخابی به بخش مستند جشنواره‌ی فیلم فجر راه یافته بود.
معین کریم‌الدینی در سابقه فیلم‌سازی‌اش، مستند وقتی ابرها پایین می‌آیند را دارد. او برای این فیلم درجشنواره سینما حقیقت جایزه بهترین کارگردانی را گرفت و در جشنواره‌ی فیلم فجر جایزه بهترین تصویربرداری را از آن خود کرد و در بخش تدوین هم نامزد شد. او علاوه بر کارگردانی مستند در عرصه تدوین‌گری هم فعالیت موثری داشته است تا جاییکه برای تدوین مستند تینار جوایز سینما حقیقت و جشن خانه سینما را دریافت کرده است.
در خلاصه داستان این مستند آمده است: «علی،پدرش و برادرانش مربی اسب هستند. اسب تمام هستی آنهاست. ایلحان نام اسبی است که مقام‌های زیادی نصیب خانواده‌ی علی کرده. علی قرار است با پولی که از جوایز ایلحان و بقیه اسب‌هایش در می‌آورد ازدواج کند اما همیشه در کورس همه چیز بر وفق مراد پیش نمی‌رود....»

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها