«رویش» میزبان ۲۰ فیلم از حوزه هنری کردستان است

حوزه هنری كردستان با ارسال 20 فیلم در نهمین جشنواره فیلم كوتاه دینی «رویش» حضور می یابد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری  كردستان با اعلام این خبر افزود: هدف جشنواره رویش كه هر ساله توسط حوزه هنری برگزار می شود، تجلی بخشیدن مفاهیم دینی در آثار فیلمسازان جوان است.
وی افزود: با تعریفی جدید و نه كلیشه ای از مفهوم دین و نشان دادن صرف مناسك و شعائر دینی در این جشنواره به آثاری توجه می شود كه در آن هنرمند توانسته باشد یك پیام دینی را با پرداختی مناسب به یك قصه در قالب فیلم كوتاه تبدیل نماید و مخاطب این قصه ها را به خوبی درک كند.
وی با پر اهمیت خواندن این جشنواره كه هم اكنون از مهم ترین و تأثیرگذارترین جشنواره فیلم های كوتاه با موضوع «دینی» است، ادامه داد: خوشبختانه حوزه هنری كردستان با پتانسیل بالای علاقه مندان به عرصه فیلم و سینما با ارسال بیش از 150 طرح، فیلم و فیلم نامه، حضوری موفق در هشت دوره برگزاری جشنواره داشته و حاصل این حضور كسب عناوین مختلف در دوره های گذشته این جشنواره بوده است.
مرادی در ادامه با توجه به ویژگی منحصر به فرد جشنواره و بهره گیری از تجربه حضور در 8 دوره گذشته رویش، درباره برنامه امسال حوزه هنری كردستان گفت: سعی شده با بهره گیری از توان هنرمندان جوان فیلم هایی به این جشنواره ارسال شود كه ضمن دارا بودن خصوصیات لازم فیلم كوتاه و توجه به موضوع جشنواره تعریفی زیبا از مقوله دین را به تصویر بكشند.
وی افزود: فیلم های ارسالی حاصل تلاش هنرمندان جوان كردستانی وابسته به واحد هنرهای تصویری حوزه هنری كردستان بوده كه در فاصله بین جشنواره هشتم و نهم تولید گردیده اند و همگی از درونمایه دینی برخوردار هستند.
تاكنون علاوه بر 20 فیلم تولیدی حوزه هنری  كردستان، 10 فیلم دیگر از هنرمندان كردستانی به این جشنواره ارسال گردیده است.
نهمین جشنواره رویش 5 تا 8 اسفند ماه 93 به همت حوزه هنری برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان نهمین جشنواره «رویش» معرفی شدند

  برگزیدگان نهمین جشنواره «رویش» معرفی شدند

  برگزیدگان نهمین جشنواره فیلم‌های کوتاه دینی رویش طی مراسمی در تالار اندیشه حوزه هنری معرفی شدند.
 • اجرای ۱۲ قطعه موسیقی در اختتامیه «رویش»

  اجرای ۱۲ قطعه موسیقی در اختتامیه «رویش»

  اجرای ویژه موسیقی ۱۲ فیلم دینی با حضور کارگردانان این فیلم ها، بخشی از برنامه اختتامیه را به خود اختصاص می‌دهد که ۸ اسفند ماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» علی قربانی، دبیر نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش، جزئیات مراسم اختتامیه این جشنواره را اعلام کرد.
 • رضا میركریمی: فیلم دینی آگاهی دهنده است

  رضا میركریمی: فیلم دینی آگاهی دهنده است

  رضا میر کریمی كارگردان فیلم زیر نور ماه درباره نهمین جشنواره فیلم‌های كوتاه دینی رویش گفت: فیلم‌هایی كه با ایجاد چالش سعی می‌كنند افراد جامعه را نسبت به مسئولیت‌های خود آگاه سازند، قطعاً فیلم دینی هستند.
 • علی قربانی: رویش از نگاه کلیشه‌ای و شعاری پرهیز می‌کند

  علی قربانی: رویش از نگاه کلیشه‌ای و شعاری پرهیز می‌کند

  علی قربانی دبیر جشنواره رویش تاكید كرد: این جشنواره یكی از جشنواره هایی است كه می‌تواند عدم داشتن نگاه شعارزده و سطحی به مقوله دین را ترویج داده و پرهیز از مستقیم گویی در آثار دینی را بین هنرمندان فیلمساز اشاعه دهد.هدف اصلی این جشنواره بسترسازی برای افزایش تولید فیلم‌هایی با رویكرد مذهبی و دینی با ساختارهای حرفه‌ای است.
 • مقدم‌دوست: در شناخت سینمای دینی رو به جلو حركت كرده‌ایم

  مقدم‌دوست: در شناخت سینمای دینی رو به جلو حركت كرده‌ایم

  هادی مقدم دوست كارگردان سینما معتقد است كه سینمای دینی پدیده ای بالغ، سالم و بدون تعریف كامل است.
آخرین خبرها