پانزده فیلم حوزه هنری آذربایجان غربی در «رویش»

حوزه هنری آذربایجان غربی با 15 فیلم در نهمین جشنواره سراسری فیلم كوتاه دینی رویش شركت می‌كند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری، حوزه هنری آذربایجان غربی با 15 عنوان اثر از هنرمندان استان، كه طی دو سال گذشته در واحد هنرهای تصویری حوزه هنری در سه بخش داستانی، پویانمایی و مستند تولید شده است، در نهمین دوره جشنواره سراسری رویش شركت می كند.
در بخش داستانی فیلم های كوتاه لحظه های فراموش شده به كارگردانی وحید معصومی، مرثیه ای برای شب به كارگردانی یوسف كارگر، حسرت دیدار و سلام خانم همسایه به ترتیب به كارگردانی وحید معصومی و شهروز اسفندی، خواب فرشته به كارگردانی توحید توانای رشید، دلدادگی و رؤیاها از پویا شكیبی و امید برجسته و فیلم های آزمایش و تنگی بشكست به كارگردانی محمدرضا میناپور و وحید معجنی آثاری هستند كه در این جشنواره حضور دارند.
در بخش پویانمایی این جشنواره نیز فیلم های ملاقات در بینهایت و Director به ترتیب به كارگردانی علی بانگین و آزاد جعفرپور و همچنین اخطار به كارگردانی احسان رفیع فر از حوزه هنری آذربایجان غربی شركت كرده اند.
سرزمین اتحاد و بركرانه ارس به كارگردانی یوسف كارگر و همچنین welcome به كارگردانی محمد احمدزاده عناوین فیلم هایی هستند كه به بخش مستند نهمین جشنواره سراسری فیلم كوتاه رویش ارسال شده اند.
جشنواره فیلم كوتاه دینی رویش با هدف معرفی قابلیت های سینمای دینی در ابعاد ملی و ایجاد بسترهای مناسب جهت عرضه آثار فیلم سازانی است كه مفاهیم دین، اخلاق، امید و نجابت از طریق آثارشان ترویج می شود و از پنجم اسفندماه سال جاری به مدت سه روز در سینماهای حوزه هنری برگزار می گردد.
در دوره های گذشته این جشنواره ملی فیلم های كوتاه خدا همین نزدیكی است به كارگردانی علی مردمی و فیلم پویانمایی سیستم به كارگردانی توحید توانای رشید از حوزه هنری آذربایجان غربی حضور داشتند كه كسب جایزه بهترین تصویربرداری برای محمد فكوری در فیلم خدا همین نزدیكی است و كسب بهترین انیمیشن برای فیلم كوتاه سیستم از افتخارات هنرمندان این استان است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان نهمین جشنواره «رویش» معرفی شدند

  برگزیدگان نهمین جشنواره «رویش» معرفی شدند

  برگزیدگان نهمین جشنواره فیلم‌های کوتاه دینی رویش طی مراسمی در تالار اندیشه حوزه هنری معرفی شدند.
 • اجرای ۱۲ قطعه موسیقی در اختتامیه «رویش»

  اجرای ۱۲ قطعه موسیقی در اختتامیه «رویش»

  اجرای ویژه موسیقی ۱۲ فیلم دینی با حضور کارگردانان این فیلم ها، بخشی از برنامه اختتامیه را به خود اختصاص می‌دهد که ۸ اسفند ماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» علی قربانی، دبیر نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش، جزئیات مراسم اختتامیه این جشنواره را اعلام کرد.
 • رضا میركریمی: فیلم دینی آگاهی دهنده است

  رضا میركریمی: فیلم دینی آگاهی دهنده است

  رضا میر کریمی كارگردان فیلم زیر نور ماه درباره نهمین جشنواره فیلم‌های كوتاه دینی رویش گفت: فیلم‌هایی كه با ایجاد چالش سعی می‌كنند افراد جامعه را نسبت به مسئولیت‌های خود آگاه سازند، قطعاً فیلم دینی هستند.
 • علی قربانی: رویش از نگاه کلیشه‌ای و شعاری پرهیز می‌کند

  علی قربانی: رویش از نگاه کلیشه‌ای و شعاری پرهیز می‌کند

  علی قربانی دبیر جشنواره رویش تاكید كرد: این جشنواره یكی از جشنواره هایی است كه می‌تواند عدم داشتن نگاه شعارزده و سطحی به مقوله دین را ترویج داده و پرهیز از مستقیم گویی در آثار دینی را بین هنرمندان فیلمساز اشاعه دهد.هدف اصلی این جشنواره بسترسازی برای افزایش تولید فیلم‌هایی با رویكرد مذهبی و دینی با ساختارهای حرفه‌ای است.
 • مقدم‌دوست: در شناخت سینمای دینی رو به جلو حركت كرده‌ایم

  مقدم‌دوست: در شناخت سینمای دینی رو به جلو حركت كرده‌ایم

  هادی مقدم دوست كارگردان سینما معتقد است كه سینمای دینی پدیده ای بالغ، سالم و بدون تعریف كامل است.
آخرین خبرها