عناوین جایزه‌های اصلی نهمین «جشنواره رویش» اعلام شد

از سوی دبیرخانه نهمین جشنواره فیلم كوتاه دینی رویش عناوین جایزه‌های اصلی این جشنواره در بخش‌های مختلف اعلام شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری، عناوین جایزه‌های اصلی نهمین جشنواره فیلم رویش در بخش‌های مختلف از سوی دبیرخانه این جشنواره اعلام شد.
در بخش سینمای ملی كه به نمایش آثار داستانی، مستند و پویانمایی با محوریت آموزه‌ها مباحث دینی و آثاری كه مضامین و رویكردشان براساس تعاریف رهبری از سینما و آثار دینی اختصاص دارد به بهترین كارگردانی در هر سه بخش تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی 70 میلیون ریالی تعلق می‌گیرد.
همچنین به بهترین فیلم نامه داستانی و پویانمایی و بهترین تحقیق و پژوهش مستند تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه 50 میلیون ریالی اهدا می شود.
در بخش فیلم داستانی به بهترین بازیگر مرد و زن نیز تندیس جشنواره و جایزه 50میلیون ریالی اهدا می شود.  بهترین دستاورد هنری، جایزه ویژه هیئت داوران به اثر یا یكی از عوامل سازنده، جایزه نقدی به بهترین اثر با موضوع شعار سال و جایزه نقدی به بهترین اثر با موضوع سند چشم‌انداز ایران ۱۴۰۴ و رویكرد اهمیت خانواده در جامعه دینی از دیگر عناوین جوایز این دوره از جشنواره فیلم كوتاه دینی رویش خواهد بود. در بخش جوانه‌های رویش كه مختص فیلم سازان اول و دوم است به بهترین كارگردان در هر سه بخش مستند، داستانی و پویانمایی تندیس جشنواره و مبلغ 30 میلیون ریال تعلق می گیرد.
لازم به یادآوری است آخرین مهلت ارسال آثار به نهمین جشنواره سراسری فیلم كوتاه دینی رویش ۱۰ دی ماه ۹۳ خواهد بود.
علاقه مندان برای شركت در جشنواره می‌توانند آثار خود را به صورت حضوری یا از طریق پست به نشانی: تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه همكف، دبیرخانه مركزی جشنواره‌های حوزه هنری ارسال كنند.
شماره تلفن دبیرخانه جشنواره: ۵-۸۴۱۷۲۲۰۴-۰۲۱
نهمین جشنواره سراسری فیلم كوتاه دینی رویش از ۵ تا ۸ اسفند ۹۳ در شهر مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان نهمین جشنواره «رویش» معرفی شدند

  برگزیدگان نهمین جشنواره «رویش» معرفی شدند

  برگزیدگان نهمین جشنواره فیلم‌های کوتاه دینی رویش طی مراسمی در تالار اندیشه حوزه هنری معرفی شدند.
 • اجرای ۱۲ قطعه موسیقی در اختتامیه «رویش»

  اجرای ۱۲ قطعه موسیقی در اختتامیه «رویش»

  اجرای ویژه موسیقی ۱۲ فیلم دینی با حضور کارگردانان این فیلم ها، بخشی از برنامه اختتامیه را به خود اختصاص می‌دهد که ۸ اسفند ماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» علی قربانی، دبیر نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش، جزئیات مراسم اختتامیه این جشنواره را اعلام کرد.
 • رضا میركریمی: فیلم دینی آگاهی دهنده است

  رضا میركریمی: فیلم دینی آگاهی دهنده است

  رضا میر کریمی كارگردان فیلم زیر نور ماه درباره نهمین جشنواره فیلم‌های كوتاه دینی رویش گفت: فیلم‌هایی كه با ایجاد چالش سعی می‌كنند افراد جامعه را نسبت به مسئولیت‌های خود آگاه سازند، قطعاً فیلم دینی هستند.
 • علی قربانی: رویش از نگاه کلیشه‌ای و شعاری پرهیز می‌کند

  علی قربانی: رویش از نگاه کلیشه‌ای و شعاری پرهیز می‌کند

  علی قربانی دبیر جشنواره رویش تاكید كرد: این جشنواره یكی از جشنواره هایی است كه می‌تواند عدم داشتن نگاه شعارزده و سطحی به مقوله دین را ترویج داده و پرهیز از مستقیم گویی در آثار دینی را بین هنرمندان فیلمساز اشاعه دهد.هدف اصلی این جشنواره بسترسازی برای افزایش تولید فیلم‌هایی با رویكرد مذهبی و دینی با ساختارهای حرفه‌ای است.
 • مقدم‌دوست: در شناخت سینمای دینی رو به جلو حركت كرده‌ایم

  مقدم‌دوست: در شناخت سینمای دینی رو به جلو حركت كرده‌ایم

  هادی مقدم دوست كارگردان سینما معتقد است كه سینمای دینی پدیده ای بالغ، سالم و بدون تعریف كامل است.
آخرین خبرها